- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Особливості публікації закупівель без використання електронної системи

Наразі закупівлі без використання електронної системи (прямий договір) ви можете здійснювати у двох випадках. Перший випадок — якщо очікувана вартість предмета закупівлі менша за пороги із Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), а саме 100 тисяч грн для товарів і послуг, 200 тисяч грн для поточного ремонту і 1,5 млн грн для робіт.

Другий випадок — якщо очікувана вартість перевищує пороги, ви маєте право укласти прямий договір за обставин, які прописані в пункті 13 Особливостей (нагальна потреба, відсутність конкуренції тощо).

Якщо ви уклали прямий договір, протягом 10 робочих днів вам потрібно опублікувати звіт. Розглянемо, як це робити, на прикладі майданчика Zakupki.prom.

Публікуємо звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи

Попередньо обов’язково опублікуйте річний план. На сторінці створення закупівлі виберіть тип процедури «Без використання електронної системи»:

Ви можете приховати свою адресу, яка зазначена у вашому профілі на майданчику, якщо поширення такої інформації несе ризики для вашої безпеки.

Раніше деякі замовники могли проводити частину закупівель, керуючись нормами Закону України «Про публічні закупівлі», а частину — керуючись постановою від 28.02.2022 № 169. І тоді деякі замовники виокремлювали закупівлі за постановою від 28.02.2022 № 169 шляхом проставлення галочки «Українська Визвольна Війна». Зараз такого розділення закупівель немає, тому ставити вищезгадану галочку все ще можна, але необов’язково. Про це більше можете прочитати в статті «Чи потрібно замовнику ставити позначку „Українська Визвольна Війна“ в електронній системі під час закупівель з урахуванням Особливостей?».

Далі виберіть вид предмета закупівлі та співробітника зі структури вашого кабінету (якщо їх декілька):

Далі вкажіть узагальнену назву. Якщо є потреба, у цьому розділі ви можете додати будь-які файли (крім договору і додатків до нього), які стосуються вашої закупівлі.

Наприклад, це може бути обґрунтування нагальної потреби чи інших підстав з пункту 13 Особливостей. Багато таких зразків обґрунтувань ви знайдете на цьому порталі в розділі «Закупівлі за пунктом 13 Особливостей». Проте завантаження цих чи будь-яких інших документів не є обов’язковим.

Далі вкажіть інформацію щодо вашого договору. Завантажувати файл необов’язково незалежно від суми закупівлі.

Вкажіть інформацію щодо предмета закупівлі: конкретну назву, кількість, одиниці виміру, код класифікатора, строк поставки. Ціни за одиницю вказувати необов’язково:

Далі розміщено блок із місцем постачання. Аналогічно до юридичної адреси з безпекових міркувань ви можете не заповнювати й адресу постачання:

Останнім є блок з інформацією про постачальника. Обов’язковими до заповнення є два поля: назва і код ЄДРПОУ. Адреса постачальника також може бути прихована. Після внесення коду ЄДРПОУ на майданчику Zakupki.prom адреса постачальника заповнюється автоматично. Щоб, за потреби, швидко її видалити, натисніть відповідну кнопку:

Після внесення всієї інформації натисніть кнопку «Зберегти та перейти до підписання» та скористайтесь вашим електронним підписом (КЕП).

На цьому робота із закупівлею без використання електронної системи завершується. Проте, якщо ви укладали прямий договір на підставі виключень за пунктом 13 Особливостей, вам необхідно буде звітувати про виконання та публікувати додаткові угоди (якщо вони будуть наявні). Для публікації додаткової угоди натисніть «Працювати з договором»:

Далі натисніть «Додати зміни»:

Заповніть дані щодо вашої додаткової угоди. Звертаємо увагу, що обов’язково потрібно оприлюднити файл, навіть якщо під час публікації звіту ви не завантажували файл з основним договором.

Після заповнення всіх електронних полів натисніть «Внести зміни»:

Далі у вас відкриється сторінка, на якій ви можете коригувати дані договору (сума, термін дії, кількість тощо). Поля, які доступні для редагування, залежать від причини внесення змін, яку ви вибрали на попередньому етапі.

Після редагування збережіть внесені зміни і застосуйте ваш кваліфікований електронний підпис.

Для формування звіту про виконання є кнопки «Звітувати про виконання» або «Розірвати договір». Потрібно буде внести суму фактичної оплати і причину розірвання (при її наявності), після чого застосувати електронний підпис.

Все! Успіхів у здійсненні закупівель та у разі потреби користуйтесь «Алгоритмом здійснення закупівель без використання електронної системи до 100 тис. грн, до 200 тис. грн та до 1,5 млн грн».