- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Яким чином робити оцінку пропозицій учасників з різною ставкою оподаткувань, щоб не порушити Закон, не дискримінувати учасника і обрати найвигіднішу пропозицію для замовника?

Доброго дня! З 01.04.2016 набув чинності Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ для замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону українські та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Підкажіть, будь ласка, яким чином робити оцінку пропозицій учасників з різною ставкою оподаткувань, щоб не порушити Закон, не дискримінувати учасника і обрати найвигіднішу пропозицію для замовника? Дякую.

Доброго дня! Дане питання хвилює всіх тривалий час. Виходячи з вимог Закону про публічні закупівлі, можна дійти висновку, що встановлювати виняток для платників податку на додану вартість та встановлювати індивідуальні методики оцінки для інших суб’єктів господарювання — неприпустимо!

Відповідно до частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема, перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв. Опис методики оцінки за критерієм «ціна» повинен містити інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ).

Згідно з частиною першою статті 28 Закону, оцінку тендерних пропозицій електронна система закупівель проводить автоматично на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. Детальніше питання розглянуто в нашому журналі № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 15–17.