Учасники запитують, ми — відповідаємо

Редакція
380
31 Травня 2018
Учасники запитують, ми — відповідаємо
380
31 Травня 2018

«Доброго дня! За умовами закупівлі, замовник вимагав від учасника-переможця внесення ним забезпечення виконання договору у вигляді банківської гарантії. Під час виконання договору до нього планується внести зміни згідно з частиною 4 статті 36 Закону, які призведуть до зменшення вартості цього договору. Чи можливо в такому випадкові коригувати суму банківської гарантії? А якщо необхідно, то яким чином це зробити? Дякую».

Добрий день! Дане питання врегульовано Положенням про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземній валютах (далі — Положення), затвердженим Постановою правління НБУ від 15.12.2014 № 639 (у редакції постанови № 5 від 25.01.2018). Відповідно до пп. 14 п. 26 Положення гарантія повинна містити умови щодо зменшення/збільшення суми гарантії (у разі потреби). Однією з підстав внесення змін до гарантії в частині зменшення вартості може бути зменшення вартості договору. Проте слід зазначити, що внесення змін до гарантії є правом, а не обов’язком. Порядок внесення змін до гарантії врегульовано розділом IV зазначеного Положення, пунктом 32 якого передбачено можливість зменшення суми гарантії.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)