Учасники запитують, ми — відповідаємо

Анастасія Маляренко
276
23 Серпня 2018
Учасники запитують, ми — відповідаємо
276
23 Серпня 2018

«Доброго дня! Замовник провів відкриті торги на закупівлю послуг з поточного ремонту, за їх результатом з нашою компанією (переможцем торгів) було укладено договір про закупівлю цих послуг. Але під час виконання ремонтних робіт виявилось, що в деяких приміщеннях необхідне виконання додаткових робіт з поточного ремонту, для чого також необхідно закуповувати додаткові матеріали. Наша компанія готова виконати додатковий обсяг робіт, але замовник не погоджується й каже, що необхідно проводити нову закупівлю. Чи можна внести зміни до чинного договору та змінити/доповнити види робіт (послуг), їх обсяги без зміни загальної вартості договору? Чи можуть бути інші варіанти дій? Дякую».

Добрий день! Відповідно до положень ч. 1 статті 36 Закону про публічні закупівлі договір про закупівлю укладають відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з огляду на особливості, визначені цим Законом. Згідно з вимогами ч. 4 статті 36 Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, перелік яких визначено в  цій частині статті 36 Закону. Проте жоден із цих випадків не дає можливості кількісного збільшення предмета закупівлі.

Отже, навіть у випадку виникнення додаткової потреби в закупівлі додаткових послуг (робіт) сторони договору не можуть збільшувати обсяг закупівлі. Щодо інших варіантів: при розгляді даного питання необхідно пам’ятати, що цивільним законодавствам будівельні роботи віднесено до робіт (незалежно від того, капітальний чи поточний це ремонт). У той же час законодавством про публічні закупівлі встановлено правила, відповідно до яких поточний будівельний ремонт є послугою. На нашу думку, в будь-якому випадкові (незалежно від того, триває закупівля капітального ремонту чи поточного ремонту з будівництва) проводиться закупівля будівельних робіт. Отже, зважаючи на те, що при виконанні договору на закупівлю послуг з поточного ремонту на виконання будівельних робіт виникла додаткова потреба в закупівлі послуг з будівельних робіт, які не були включені до укладеного договору, замовник має право здійснити закупівлю кількома способами залежно від вартості додаткових послуг та виходячи з роз’яснення МЕРТУ від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 щодо нового предмета договору [детальніше з даним листом можна ознайомитися в журналі № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 41].

Якщо вартість додаткових послуг є меншою 200 тис. грн (а для замовника в окремих сферах меншою 1 млн. грн), то замовник може укласти прямий договір без проведення процедури закупівлі. Якщо вартість послуг перевищує зазначені вартісні межі, але вартість додаткових будівельних робіт є меншою 50 % вартості головного (первинного договору), то замовник має право провести переговорну процедуру закупівлі відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 35 Закону про публічні закупівлі. Якщо вартість додаткових будівельних робіт перевищуватиме 50 % вартості головного (первинного договору), то замовник повинен проводити відкриті торги.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель