Щодо надання у складі тендерної пропозиції документів про допуск до робіт з підвищеною небезпекою

Юрій Шаповал
171
17 Листопада 2016
Щодо надання у складі тендерної пропозиції документів про допуск до робіт з підвищеною небезпекою
171
17 Листопада 2016
Рішення № 632-р/пк-пз від 12.09.2016.
Оголошення № UA-2016-08-01-000323-с

Зміст порушення

У тендерній документації встановлено, що резиденти України повинні надати в складі тендерної пропозиції оригінали або належним чином завірені копії документів про допуск до робіт з підвищеною небезпекою, а нерезидент повинен попередньо направити  звернення про можливість надання дозволу на допуск до робіт у захищеній зоні.

Правові позиції органу оскарження

Статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що закупівлі здійснюють, зокрема, за принципами недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях  закупівлі. Згідно з частиною третьою статті 5 Закону, замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії замовника в частині встановлення в документації різних вимог для резидентів та нерезидентів України є дискримінаційними та є порушенням вимоги частини третьої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель