- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Перші кроки замовника після набуття чинності Законом України «Про публічні закупівлі»

Відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі, Закон) його норми набирають чинності з 1 квітня для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Усі інші замовники зобов’язані виконувати норми Закону про публічні закупівлі з 1 серпня.

Також звертаємо увагу, що процедури, розпочаті до вступу нового Закону в дію, мають бути завершені на порталі tender.me.gov.ua [1] Щодо інших нових процедур, які розпочаті після першого квітня, потрібно подавати всю інформацію про закупівлю тільки через авторизовані майданчики для розміщення її далі за Законом на веб-порталі Уповноваженого органу — prozorro.gov.ua [2].

Перед тим, як працювати на електронному майданчикові та виконувати положення Закону про публічні закупівлі, радимо замовникам зробити кроки, описані нижче.

Крок 1. Створюємо тендерний комітет

Замовникові необхідно розробити та затвердити:

Крок 2. Реєструємось на електронному майданчикові

Після створення тендерного комітету замовник обирає електронний майданчик, на якому він працюватиме. Обирати замовник має можливість лише з тих електронних майданчиків, що авторизовані. Станом на 05.04.2016 до попередньо авторизованих майданчиків належать:

  1. SmartTender.biz [3] (відповідно до висновку Адміністратора електронної системи закупівель за результатами тестування на відповідність технічним вимогам електронного майданчика SmartTender.biz [3] від 30.03.2016 та наказу Мінекономрозвитку України № 570 від 31 березня 2016 р. про попередню авторизацію електронних майданчиків «Держзакупівлі. Онлайн [4]» — оператор ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн [4]» та SmartTender.biz [3] — оператор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Інформаційні технології») [5].
  2. Zakupki.prom.ua [6] (відповідно до висновку Адміністратора електронної системи закупівель за результатами тестування на відповідність технічним вимогам електронного майданчика «ЗАКУПКИ. ПРОМ.УА [6]» від 01.04.2016 та наказу Мінекономрозвитку України № 588 від 1 квітня 2016 р. про попередню авторизацію електронного майданчика zakupki. prom.ua [6] — оператор ТОВ «ЗАКУПКИ.ПРОМ.УА»).
  3. «Держзакупівлі.Онлайн [4]» (відповідно до висновку Адміністратора електронної системи закупівель за результатами тестування на відповідність технічним вимогам електронного майданчика «Держзакупівлі. Онлайн [4]» від 29.03.2016 та наказу Мінекономрозвитку України № 570 від 31 березня 2016 р. про попередню авторизацію електронних майданчиків «Держзакупівлі.Онлайн [4]» — оператор ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн [4]» та SmartTender.biz [3] — оператор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Інформаційні технології [5]»).

Крок 3. Отримуємо електронний цифровий підпис

Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» після розміщення інформації, передбаченої формою документа, на неї накладається електронний цифровий підпис (далі — ЕЦП). Отже, замовникові для роботи на електронному майданчикові потрібно мати ЕЦП.

У разі наявності ЕЦП замовник звертається до адміністратора обраного ним електронного майданчика задля уточненням інформації стосовно сумісності ЕЦП з функціоналом даного ресурсу.

Крок 4. Оприлюднюємо інформацію в електронній системі

Останній крок — це оприлюднення річного плану, додатка до річного плану або змін до них. Замовник відповідно до форм, затверджених наказом Мінекономрозвитку від 22 березня 2016 р. № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», заповнює обов’язкові поля шляхом унесення відповідної інформації в електронній системі закупівель на обраному ним електронному майданчикові.

Після внесення всієї обов’язкової інформації, передбаченої формою документа, на неї накладається ЕЦП. Саме через електронний майданчик інформація потрапляє до веб-порталу Уповноваженого органу —https://prozorro.gov.ua [7].

Після оприлюднення річного плану, додатка до річного плану або змін до них розпочинаємо процедуру закупівлі. Детальніше стосовно проведення відкритих торгів — на стор. 17–29 цього випуску журналу.