Новини за липень 2018

Вікторія Ревтюх
969
2 Липня 2018
Новини за липень 2018
969
2 Липня 2018

Широко анонсовані зміни до Закону про публічні закупівлі «зависли» в парламенті

Нагадаємо, що Президент України ще всередині квітня передав до Верховної Ради України як невідкладний проект закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України (№ 8265). Законопроект пройшов відповідні узгодження в Комітеті з питань економічної політики та Головному науково-експертному управлінні Верховної Ради України та був рекомендований для першого читання. Станом на 21 червня парламентарі, здійснивши п’ять спроб, остання з яких була зроблена 19 червня, так і не змогли проголосувати навіть за включення законопроекту № 8265 до порядку денного.

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

УВАГА! З 2 липня змінюються реквізити рахунків для сплати податків і зборів

Державна казначейської служби України розмістила на своєму офіційному сайті повідомлення про зміну реквізитів рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів.

Як зазначено в повідомленні, у зв’язку зі зміною порядку відкриття дохідних рахунків з 02.07.2018 рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами будуть відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Реквізити нових рахунків розміщені на:

За повідомленням прес-служби ДКСУ

СЕТАМ торгуватиме підприємствами малої приватизації, а приватні майданчики розпочнуть реалізацію арештованого майна

Двадцятого червня в прес-центрі Будинку Уряду відбулося підписання «дорожньої карти» між Міністерством юстиції України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, ДП «СЕТАМ» та урядово-громадською ініціативою «Разом проти корупції» про співпрацю у сфері реалізації арештованого майна.

Меморандум окреслює основні рамки відповідальності та співпраці між сторонами, які мають на меті створення конкурентних і сприятливих умов для організації та проведення електронних торгів з реалізації майна, арештованого під час здійснення примусового виконання судових рішень.

У результаті реалізації «дорожньої карти» ДП «СЕТАМ» стане торгувати підприємствами малої приватизації та майном Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а незалежні майданчики зможуть продавати арештоване майно.

Меморандум, зокрема, передбачає такі заходи: забезпечення взаємодії електронних майданчиків у результаті відкриття API; підключення ДП «СЕТАМ» як оператора до ЕТС «Прозорро.Продажі» для реалізації об’єктів малої приватизації та майна банків, що ліквідуються; удосконалення Порядку реалізації арештованого майна за результатами моніторингу та оцінки; удосконалення системи електронних торгів арештованим майном; розподіл функцій адміністратора центральної бази даних системи електронних торгів та організатора торгів; передача системи електронних торгів арештованим майном на адміністрування іншому суб’єктові господарювання.

Нагадаємо, що раніше Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що в червні в Україні стартує приватизація невеликих активів, які не мають стратегічного значення для економіки, — через систему ProZorro.

За матеріалами урядового порталу

Держенергоефективності ініціює законодавчі зміни щодо спрощення укладення та виконання ЕСКО-договорів

У Комітеті ВРУ з питань промислової політики та підприємництва за участі голови Держенергоефективності Сергія Савчука, голови комітету Віктора Галасюка, його заступника Олександри Кужель та інших народних депутатів обговорили успіхи на шляху впровадження енергосервісу та подальші плани щодо вдосконалення законодавства.

Як зазначив Сергій Савчук, стрімкому розвиткові ринку ЕСКО також сприяла широка інформаційна кампанія, в рамках якої Держенергоефективності організувало два потужних форуми енергоефективного партнерства та низку семінарів.

Завдяки співпраці агентства та профільних міністерств і відомств відбувся ще один крок — запуск ЕСКО-модуля в системі публічних електронних закупівель ProZorro. Так, «лише за кілька місяців, із жовтня 2017 р. і до сьогодні, вже підписано 142 ЕСКО-договорів на суму 109 млн гривень», — зауважив Сергій Савчук.

Водночас агентство продовжує опікуватися удосконаленням процедури укладання ЕСКО-договорів, тому разом з Комітетом ВРУ з питань промислової політики та підприємництва ініціює опрацювання таких питань:

  • спрощення процедури затвердження істотних умов;
  • врегулювання питання принципів розрахунку виплат виконавцеві енергосервісу при переході на інші типи (види) палива (енергії, енергоресурсів);
  • мотивація осіб, задіяних у процесі енергосервісу з боку замовника;
  • полегшення доступу до залучення дешевих та довгих кредитних ресурсів для реалізації енергосервісу.

За матеріалами прес-служби Держенергоефективності

На сайті Мінрегіону опубліковано повні тексти нових ДБН щодо містобудування

На офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднено повні тексти нових державних будівельних норм:

  • ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»;
  • ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти»;
  • ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів».

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, прийняті ДБН щодо містобудування, шкіл, вулиць і доріг вступають у силу з 1 вересня і є обов’язковими до виконання для архітекторів, проектувальників, будівельників. Тільки в цих оновлених ДБН — близько 150 суттєвих змін для безпеки і комфорту людей.

Нагадуємо, що ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» розроблено на заміну ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4-97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89-80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» розроблено на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».

ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблено на заміну аналогічного ДБН 2001 року.

За матеріалами прес-служби Мінрегіону

Рекомендації МЕРТУ щодо застосування санкцій

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило на своєму офіційному сайті узагальнені відповіді рекомендаційного характеру (лист від 19.06.20189 № 3304-04/26252-07) щодо застосування санкцій, введених Указом Президента України від 14.05.2018 № 126/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року “Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”».

Детальніше з листом можна ознайомитись на стор. 41 цього випуску журналу.

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)