- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Новини за вересень

Увага! Новий законопроєкт про публічні закупівлі

29 серпня у Парламенті зареєстрували законопроєкт № 1076, який був розроблений спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та офісом Президента (детально з текстом законопроєкту можливо ознайомитися на офіційному вебсайті Верхо-вної Ради). Законопроєкт передбачає нову редакцію закону про публічні закупівлі, а очікуванні нововведення торкнуться чотирьох блоків: підвищення ефективності закупівель, введення персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконалення механізму оскарження, гармонізація з міжнародними стандартами. Також детально запропоновані зміни та нововведення буде проаналізовано у наступному випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель».

За матеріалами редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Новий функціонал: з 23 серпня тендер можливо оголосити лише у зв’язці з планом

З 23 серпня запроваджено зв’язок плану з тендером. Із цього часу при оголошенні надпорогової закупівлі замовники мають зазначати відповідний їй ідентифікатор плану. Новація дасть можливість повністю прослідкувати процес закупівлі — від планування до підписання контрактів. Новий функціонал є передумовою для двох майбутніх дороблень у системі: створення технічної можливості делегування закупівель на центральні закупівельні організації та інтеграції з Держказначейством (автоматичне передавання даних про укладений договір замість відвідування відділень). Окрім того, поява зв’язку плану з тендером допоможе поліпшити процес планування в організації, що важливо для контролю та моніторингу закупівель. Зв’язка з планом є обов’язковою для всіх понадпорогових процедур, окрім другого етапу конкурентного діалогу та раундів закупівель за рамковою угодою. Для допорогових закупівель та процедур звітування ця умова — опційна. Якщо потрібно оголосити закупівлю, якої не було в плані, то замовник має внести зміни в річний план, а вже з плану оголошувати тендер. З одного плану можна буде створити лише одну закупівлю, тобто до кожної закупівлі має бути окремий ідентифікатор плану. Коли закупівлю відміняють чи вона не є успішною, то план вважається використаним (невдовзі у планів з’являться статуси). Для проведення повторної процедури замовникові потрібно буде опублікувати новий план. Створити зв’язку «план – тендер» для оголошення закупівлі можна двома способами. Перший спосіб — оголосити закупівлю з плану, де буде кнопка «Створити оголошення». Другий спосіб — при створенні закупівлі вписати ідентифікатор плану. При цьому в тендері та плані мають збігатися такі дані: а) ЄДРПоУ замовника; б) тип процедури (у тендері й у плані він має збігатися); в) код класифікатора за показником 4-ї цифри ДК 021:2015 (3 цифри для 336). Їх валідує система.Замовник зможе оголосити закупівлю з майданчика, відмінного від того, на якому був опублікований план закупівлі, прив’язки до майданчика не буде.

За матеріалами офіційного вебсайту ProZorro

Нові механізми ProZorro: на закупівлях медвиробів стане менше помилок та маніпуляцій

У ProZorro з’явилося нове поле — класифікатор медичних виробів НК 024:2019. Тепер замовникам потрібно обирати назву медичного виробу зі списку. Це поле є обов’язковим для заповнення відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454 «Про за-твердження Порядку визначення предмета закупівлі».Класифікатор медичних виробів НК 024:2019 створено на основі міжнародної номен клатури GMDN. Новація дасть можливість стандартизувати закупівлі медичних виробів, краще їх контролювати та спростить постачальникам пошук тендерів. Замовникам класифікатор допоможе при описі предмета закупівлі. Адже національний класифікатор містить точні характеристики, властивості та призначення кожного виробу. Класифікатор Нк 024:2019 — це база даних з назвами медичних виробів, які використовують для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини у випадках хвороби або травми. Він створений відповідно до міжнародного класифікатора GMDN, яким користуються у понад 70 країнах світу, зокрема в країнах Європи та США. Створення національного класифікатора НК 024:2019 на основі міжнародної номенклатури GMDN — це одна з передумов інтеграції України в європейській простір. Згідно з Угодою про Асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання щодо досягнення відповідності з технічними регламентами ЄС та дотримання принципів і практик, викладених в актуальних рішеннях та регламентах ЄС.

За матеріалами офіційного вебсайту ProZorro

У ProZorro запровадили новий тариф за подання тендерних пропозицій

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 704 було внесено зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166. Серед іншого зміни торкнулися тарифної сітки за участь у закупівлях понад 4 млн грн. Вартість подання пропозицій на інші тендери залишається без змін. Новий тариф у закупівлях понад 4 млн грн складає двісті неоподаткованих мінімумів (3 400 грн на сьогодні). Новий тариф вступає в дію з моменту набрання чинності новою постановою (набрання чинності відбулося 21.08.2019). Тобто на процедури, які оголошені після цієї дати.

За матеріалами офіційного вебсайту ProZorro

Пропозиції Мінекономрозвитку щодо розрахунку очікуваної вартості

На даний час Мінекономрозвитку проведено підготовчу роботу щодо опрацювання підходів до визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, в ході якої було узагальнено практику окремих замовників щодо цього питання, а також досвід державної установи «Професійні закупівлі», набутий під час її роботи в рамках пілотного проєкту в ролі централізованої закупівельної організації. За результатами цієї роботи Мінекономрозвитку напрацьовано проєкт примірної методики розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі (лист від 20.08.2019 № 3301-04/34980-06. Зміст даного листа: 1. Лист Мінекономрозвитку «Щодо розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі», 2. Проект примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі). Зазначений проєкт методики може бути використаний замовниками на власний розсуд як основа для підготовки та затвердження власних методик розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі.

За матеріалами офіційного вебсайту Мінекономрозвитку

НКРЕКП знизила тариф на передачу електричної енергії

Тридцятого серпня 2019 року на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яке проводилось у формі відкритого слухання, було прийнято постанову НКРЕКП за № 1781 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 12 липня 2019 року № 1411», згідно з якою з 01.09.2019 зменшено тариф на послуги з передачі електричної енергії ПРАТ «НЕК «УКРЕНЕРго» до рівня 116,54 грн/МВт∙год (без податку на додану вартість) (або на 195,6 грн/МВт∙год). НКРЕКП доводить до відома електропостачальників про обов’язковість врахування прийнятого рівня тарифу на послуги з передачі електричної енергії при формуванні ціни на електричну енергію та здійсненні розрахунків за спожиту електричну енергію із споживача-ми з вересня 2019 року.

За матеріалами офіційного вебсайту НКРЕКП