Круглий стіл щодо досягнень та перспектив реформи державних закупівель

Ольга Терещенко
1129
21 Серпня 2015
Круглий стіл щодо досягнень та перспектив реформи державних закупівель
1129
21 Серпня 2015

З ініціативи громадських організацій «Transparency International Україна» і «Центр політичних студій та аналітики» (за сприяння Міжнародного фонду «Відродження») 13 липня 2015 року відбувся круглий стіл на тему «Реформа державних закупівель: досягнення та перспективи».

Серед доповідачів були саме ті ключові особи, які є реформаторами у сфері державних закупівель, а саме: заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, директор Департаменту регулювання державних закупівель МЕРТУ Олександр Стародубцев, управляючий партнер RBC Group Антон Порєцков, в. о. директора ДП «Зовнішторгвидав України» Олександр Наход, проектний менеджер ЦКР державних закупівель при Національній раді реформ, координатор ProZorro Кристина Гуцалова, експерт ГО «Прозорі закупівлі» Максим Буренко та інші. Модератором даного заходу був голова правління «Transparency International Україна» Андрій Марусов.

Першим виступив управляючий партнер RBC Group Антон Порєцков, що презентував модуль бізнес-аналітики ProZorro. Додаток дає змогу проводити моніторинг та аналіз усіх аспектів закупівель у таких розрізах, як групи товарів, тендери (відкриті або завершені), організатори, учасники. Можна переглянути інформацію про тендери, суми тендерів, пропозиції учасників, зокрема й виграшні. За допомогою даного додатка можна проаналізувати будь-який з обраних періодів, застосувавши будь-яку комбінацію відборів (групи товарів, тендерів, учасників та інші).

Протестувати даний модуль може кожен охочий, зайшовши на сайт http://bi.prozorro.org/

Згодом також заплановано інтегрувати цю систему з базою даних Антимонопольного комітету України щодо інформації про перегляд процедур державних закупівель та їх призупинення. Модератор даного заходу Андрій Марусов відзначив, що в Російській Федерації подібна система діє, але доступ до неї мають виключно контролюючі органи.

Далі слово взяв директор Департаменту регулювання державних закупівель МЕРТУ Олександр Стародубцев. Він проаналізував роботу названого департаменту на шляху реформування сфери державних закупівель.

Також очільник Департаменту держзакупівель Мінекономрозвитку Олександр Стародубцев представив загалу новий інформаційний ресурс — «База знань по публічним закупівлям», яким ви можете скористатися перейшовши на сайт http://help.vdz.ua. Тут містяться коментарі до Закону про держзакупівлі, інструкції щодо проведення процедур та створення комітетів, практика взаємодії з контролюючими органами та інша інформація. Разом із цим на даному ресурсі є можливість поставити запитання представникам Мінекономрозвитку та отримати компетентну відповідь на нього.

В. о. директора ДП «Зовнішторгвидав України» Олександр Наход доповідав про нинішній стан підприємства та плани на майбутнє. Нині дана установа більше орієнтована на надання послуг саме на платній основі. У найближчих планах — нормалізація роботи веб-порталу Уповноважденого органу (на сьогодні подання документів на вищезазначений веб-портал можливе до 16:00 замість 14:00, як це було раніше), інтеграція з ProZorro та інші.

Останнім взяв слово експерт Департаменту регулювання державних закупівель МЕРТУ Юрій Бугай, який показав присутнім презентацію щодо впровадження електронного оскарження.

Підсумовуючи вищезгадане, можна дійти висновку, що ідей для реформування сфери державних закупівель доволі багато. Як і кожні нововведення, дані реформи у сфері державних закупівель ставлять більше запитань, аніж дають відповідей. Чи будуть вони імплементовані до реалій буденності членів комітету з конкурсних торгів? Чи будуть ефективно функціонувати всі вищезгадані механізми? Відповіді на ці та інші питання ми отримаємо в найближчому майбутньому

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)