- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Як зазначати строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг в оголошенні, щоб не помилитися?

Щоб уникати помилок, треба набиратися досвіду; щоб набиратися досвіду, треба робити помилки

Більшість замовників пам’ятають, коли на порталі tender.me.gov.ua можливо було в оголошенні про проведення процедури закупівлі, щоб не помилитися, зазначити строк поставки товарів. Наприклад, протягом 2016 року або до 31.12.2015. Даний портал замовники використовували для проведення процедур за Законом України «Про здійснення державних закупівель».

Але тепер на виконання норм Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про публічні закупівлі») замовники оприлюднюють інформацію на новому порталі prozorro.gov.ua через попередньо авторизовані майданчики. На майданчиках немає можливості зазначити строк поставки — протягом 2016 року. У зв’язку із цим більшість замовників уже встигли наламати дров, а саме зазначили строк поставки, наприклад, з 01.11.2016 по 31.12.2016, а договір уклали 11.11.2016. У такій ситуації замовники, які обслуговуються через Держказначейство, мають проблеми з реєстрацією договору та невідповідністю інформації.

Розглянемо законодавство:

Отже, відповідно до вищенаведених норм замовники повинні обов’язково і в оголошенні про проведення процедури, і в тендерній документації зазначити строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, залежно від предмета закупівлі, який закуповують.

Порада від редакції, щоб не помилитися зі строком поставки товарів, виконання робіт, надання послуг

Зрозуміло, що коли замовник оголошує процедуру закупівлі, то не завжди можна правильно прорахувати строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг. Оскільки замовник на початку, по-перше, не знає того, скільки учасників братиме участь у закупівлі, скільки тендерних пропозицій потрібно розглянути, а також не знає, чи буде оскарження. Саме через це може виникнути ситуація, коли планували укласти договір в один період, але у зв’язку з розглядом тендерних пропозицій та оскарженням строки зсунулися. І виникла ситуація, коли строк поставки в оголошенні  зазначено раніше укладеного договору.

Для того щоб уникнути таких порушень, наприклад, на майданчикові smarttender.biz є можливість не проставляти строк, з якого починається поставка товарів, виконання робіт, надання послуг, а можна зазначити тільки строк, коли цей період завершується. Приклад зазначення такого кінцевого строку наведено нижче.

У разі якщо зазначити тільки кінцеву дату, наприклад, по 31.12.2016, то, по-перше, буде виконано вимогу Закону про публічні закупівлі, а по-друге, замовник уникне помилок та невідповідностей.

Рекомендуємо вчитися на чужих помилках і не допускати власних. Тому слідкуйте за наступними матеріалами, в яких ми покажемо ще більше помилок та надамо поради щодо їх виправлень для того, щоб ви могли вчитися.