- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Замовник в розумінні Закону виступає учасником та залучає субпідрядника: чи потрібно проводити закупівлю?

Замовник в розумінні Закону виступає учасником та залучає субпідрядника: чи потрібно проводити закупівлю? Чи потрібно в такому випадку відображати договір субпідряду в системі Прозорро? Відповідь на питання передплатника порталу та консультацію Мінекономіки знайдете у матеріалі.

Питання передплатника порталу

Відповідь редакції

Ураховуючи вимоги пункту 31 частини 1 статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і містить відомості, визначені частиною 2 статті 22 Закону, зокрема у разі закупівлі робіт та послуг вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю (пункт 18 частини 2 статті 22 Закону).

Водночас відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

У свою чергу, частиною 1 статті 629 Цивільного кодексу  України  (далі — ЦКУ) встановлено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами. Статтею 526 ЦКУ встановлено, що зобов’язання має виконуватися належним чином, зокрема відповідно до умов договору.

Отже, у разі, якщо тендерною пропозицією переможця та договором про закупівлю, виконавцем якого є замовник у розумінні Закону, передбачено залучення субпідрядника/співвиконавця і таке залучення не передбачає на меті здійснення придбання у розумінні Закону, то такий договір про закупівлю  має виконуватись належним чином відповідно до його умов і не потребує проведення процедури закупівлі виконавцем. Тобто, якщоЗамовник в розумінні Закону виступає учасником та залучає субпідрядника, то проводити закупівлю не потрібно.

У свою чергу, якщо тендерною пропозицією переможця та договором про закупівлю, виконавцем якого є замовник у розумінні Закону, не передбачено субпідрядника/співвиконавця, та у разі необхідності здійснення придбання товарів, робіт або послуг, такий суб’єкт здійснює закупівлю відповідно до вимог Закону, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами.

Такої ж думки дотримується і Міністерство економіки України як Уповноважений орган, зокрема у консультації на запит  № 1101/2020.

Довідка про залучення субпідрядника

За нагоди скористайтеся зразком  довідки з інформацією щодо залучення або незалучення субпідрядника / співвиконавця при виконанні робіт чи послуг.

Також ознайомтесь зі статтями «Чи має субпідрядник відповідати всім кваліфікаційним критеріям, які були встановлені у тендерній документації» та «Перелік корисних посилань щодо залучення субпідрядника / співвиконавця у відкритих торгах за Особливостями».

Читайте також електронну книгу «Особливості здійснення закупівель на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», де ви дізнаєтесь про всі нюанси та тонкощі застосовування Особливостей: