Закупівля товару разом із супутньою послугою: чи можна в ЕСЗ вибрати тип «послуги»?

Редакція
485
27 Травня 2022
Закупівля товару разом із супутньою послугою: чи можна в ЕСЗ вибрати тип «послуги»?
485
27 Травня 2022

Нерідко буває, що в замовника є потреба в закупівлі товару разом із певною послугою, наприклад з послугою транспортування чи установки / монтажу, або технічного обслуговування тощо. Змоделюємо більш конкретну ситуацію: необхідно укласти договір про закупівлю технічного обслуговування та ремонту автомобілів. У кошторисі видатків закладено окремо запчастини (що становить 70 % очікуваної вартості) та технічне обслуговування (послуги, що становлять 30 % очікуваної вартості). Як же провести таку процедуру замовнику? Нумо розбиратися.

Що ж у нас зазначено в Законі України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)? Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Водночас згідно з пунктом 34 частини 1 Закону товари — це продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів....

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану