- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Закупівлі у сфері інформатизації

У сфері інформатизації є ряд певних вимог, зокрема щодо здійснення закупівель. Тож, чи потрібно погоджувати проєкти з Мінцифри? Як все ж таки погоджувати завдання (проєкти) Національної програми інформатизації? Розповідаємо далі.

Увага! Примітка редакції до цієї статті

Прим. ред.: стаття була підготовлена та оприлюднена до того, як на офіційному сайті КМУ оприлюднено постанову від 02.02.2024 № 119 “Деякі питання Національної програми інформатизації”. Ця постанова набрала чинності 08.02.2024! Відтак, ми вже готуємо для вас актуальну інформацію щодо закупівель у сфері інформатизації з огляду на зміни, що вступили в дію. Слідкуйте за оновленням порталу, ми обов’язково розповімо про те, що змінилось.

Хто повинен погоджувати договори у сфері інформатизації

Вимога стосовно погодження договорів у сфері інформатизації стосується замовників (як розпорядників коштів державного бюджету, так і розпорядників коштів з місцевих бюджетів), які закуповуватимуть згідно з Національною програмою інформатизації.

Національна програма інформатизації — це комплекс завдань, програм, проєктів, робіт з інформатизації, спрямованих на розвиток інформаційного суспільства шляхом концентрації та раціонального використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, виробничого і науково-технічного потенціалу держави, координації діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

Більше — у статті «Погодження завдань (проєктів) Національної програми інформатизації: що змінилося з 01.03.2023?». До речі, до проєктів інформатизації відносяться проєкти, що відповідають Методиці, незалежно від джерел фінансування.

Як погодити проєкт у сфері інформатизації або ж повідомити про укладений договір

Спершу варто розуміти вартісні межі вашого проєкту (закупівлі):

До 500 тис. грн — повідомляємо

Від 500 тис. грн та від 1 тис. грн для закупівель послуг з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету — погоджуємо з Мінцифри

При здійсненні закупівлі у сфері інформатизації на суму менш ніж 500 тис. грн замовники повідомляють Мінцифри вже після укладення договору шляхом заповнення такої ґуґл-форми: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfD1F96v4WoLxNHwIHyNpCeJa2b9J2Q0Rgvlg0bUzO06C7GTA/viewform та / або шляхом подання паперового листа.

Водночас в листі Мінцифри від 09.06.2022 № 1/10-10-440-2022, зокрема, сказано, що погодження таких завдань,  вартість яких є меншою 500 тис. грн, здійснюється шляхом повідомлення Генерального державного замовника за визначеною ним процедурою.

Замовники надають повідомлення щодо таких проєктів (договорів) шляхом заповнення ґуґл-форми: «Повідомлення про укладений договір» за посиланням: https://forms.gle/ssUaV7eHUDmRSgNNA та / або шляхом подання паперового листа.

Водночас поле ґуґл-форми «Посилання на укладений договір в системі Prozorro (звіт про укладений договір, допорогова закупівля, відкриті торги, переговорна процедура)» є необов’язковим для заповнення. Крім того, зазначене поле є текстовим, що дозволяє замовникам ввести текст довільного змісту.

Пунктом 13 Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.1998 № 1352 (далі — Положення), визначено, що під час виконання завдань (проєктів) Національної програми інформатизації державні замовники беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі за такими завданнями (проєктами) після їх погодження з Генеральним державним замовником у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 500 тис. гривень.

А в разі закупівель послуг з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості, — коли їх вартість перевищує 1 тис. грн.

За інформацією від Мінцифри, для погодження замовник повинен надіслати офіційний лист з техніко-економічним обґрунтуванням та проєктом договору (також рекомендуємо в листі зазначити посилання на оприлюднений рядок річного плану за такою закупівлею).

Такий лист-погодження можна надіслати як через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ), так і на електронну адресу npi2020@e.gov.ua, або у паперовому вигляді на адресу: вул. Ділова, 24, м. Київ, 03150 (Міністерство цифрової трансформації України). У випадку надсилання запиту на електронну адресу npi2020@e.gov.ua наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП/ЕЦП) є обов’язковою умовою. У темі листа рекомендується вказати повну назву вашої установи, вихідний номер та дату реєстрації документа. 

Лист варто готувати на офіційному бланку з вихідним номером та датою реєстрації документа.

Про результати розгляду поданих документів Генеральний державний замовник (Мінцифри) інформує протягом не більш як 45 календарних днів замовника проєкту інформатизації.

Чи зареєструє Казна договір без погодження з Мінцифри?

Ні. Укладання договору, предметом закупівлі якого є засоби інформатизації, вартістю більше 500 тис. грн без його погодження з Генеральним державним замовником призведе до неможливості його фінансування за рахунок бюджетних коштів. Це обумовлено таким.

Статтею 48 Бюджетного кодексу України, пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.1998 № 121 «Про затвердження переліку обов’язкових етапів робіт під час проектування, впровадження та експлуатації засобів інформатизації» визначено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання щодо завдань (проєктів) Національної програми інформатизації після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації. 

Якщо вартість понадпорогова і ви плануєте проводити відкриті торги, зважайте, що термін погодження проєкту Мінцифрою — до 45 днів,  тому документи необхідно направляти заздалегідь.

Наостанок повідомляємо, що на порталі Радник є окремий розділ «Закупівлі в сфері інформатизації», де зібрані нормативно-правові документи, які можуть допомогти вам погодити ваш проєкт з Мінцифри. Закріпити прочитаний матеріал можете за допомогою цього відео:

Ледь не забули! Ось перелік кодів за ДК 021:2015, щодо яких застосовується вимога щодо повідомлення/погодження про закупівлю у сфері інформатизації:

Код CPV*

Опис

30200000-1

Комп’ютерне обладнання та приладдя

32320000-2**

Телевізійне й аудіовізуальне обладнання

32400000-7
(крім 32440000-9)

Мережі

32540000-0

Комутаційні щити

32570000-9

Комунікаційне обладнання

32580000-2

Інформаційне обладнання

35710000-4

Системи керування, контролю, зв’язку та комп’ютерні системи

48000000-8

Пакети програмного забезпечення та інформаційні системи

71200000-0***

Архітектурні та супутні послуги

71300000-1***

Інженерні послуги

72000000-5

Послуги у сфері інформаційних технологій: консультування, розробка програмного забезпечення, послуги мережі Інтернет і послуги з підтримки

73100000-3****

Послуги у сфері наукових досліджень та експериментальних розробок

73200000-4****

Консультаційні послуги у сфері НДДКР

73300000-5****

Проектування та виконання НДДКР

Примітки:

* Розділ, група, клас загалом або категорія.

** Застосовується у разі закупівлі по коду ДК 021:2015: 32323500-8 Системи відеоспостереження.

*** У разі, якщо при розробленні проєктно-кошторисної документації об’єкта будівництва та / або при виконанні будівельних робіт передбачаються технічні, технологічні, інженерні рішення інформатизації та / або їх кошторисна вартість, за умови, що вартість таких складових дорівнює або перевищує суму, наведену в пункті 13 Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.1998 № 1352 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 582).

**** У разі, якщо послуги належать до сфер інформаційних систем, інформаційних технологій, програмного забезпечення або містять у складі роботи або послуги у сфері інформатизації.