- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

З 09.04.2024 можна вносити зміни до оголошення про проведення відкритих торгів

Внесення змін до оголошення з 09.04.2024. Чи можна з 09.04.2024 вносити зміни до оголошення про проведення відкритих торгів? Читайте далі.

Уряд постановою № 382 від 02.04.2024 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 і від 12 жовтня 2022 р. № 1178» вніс зміни, зокрема, до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Постанову Уряду № 382 від 02.04.2024 офіційно опубліковано в Урядовому кур’єрі № 72 (7732) від 09.04.2024, таким чином, двадцять другі зміни до Особливостей набули чинності 09.04.2024.

Про внесені зміни читайте у статті «Двадцять другі зміни до Особливостей набули чинності 09.04.2024! Порівняльна таблиця».

Зазначені зміни, зокрема, торкнулися пункту 54 Особливостей, з 09.04.2024 його викладено у новій редакції. Що змінилося, дивіться у Таблиці.

Таблиця

Редакція пункту 54 Особливостей

До внесених змін

Після внесених змін

54. Надання роз’яснень щодо тендерної документації та внесення змін до неї здійснюється замовником відповідно до цього пункту.

Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.

Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох днів з дати їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення шляхом оприлюднення його в електронній системі закупівель.

Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.

Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Зміни до тендерної документації у машинозчитувальному форматі розміщуються в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати прийняття рішення про їх внесення.

У разі несвоєчасного надання замовником роз’яснень щодо змісту тендерної документації електронна система закупівель автоматично зупиняє перебіг відкритих торгів.

Для поновлення перебігу відкритих торгів замовник повинен розмістити роз’яснення щодо змісту тендерної документації в електронній системі закупівель з одночасним продовженням строку подання тендерних пропозицій не менш як на чотири дні.

54. Надання роз’яснень щодо тендерної документації та внесення змін до неї та/або оголошення про проведення відкритих торгів здійснюється замовником відповідно до цього пункту.

Фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру (далі — звернення).

Усі звернення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох днів з дня їх оприлюднення надати відповідь на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель.

Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів. У разі внесення змін до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме ― в оголошенні про проведення відкритих торгів таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.

Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у новій редакції зазначених документації та/або оголошення додатково до їх попередньої редакції. Замовник разом із змінами до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Зміни до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів у машинозчитувальному форматі розміщуються в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати прийняття рішення про їх внесення.

У разі несвоєчасного надання замовником відповіді на звернення електронна система закупівель автоматично зупиняє проведення відкритих торгів. Для поновлення проведення відкритих торгів замовник повинен розмістити відповідь в електронній системі закупівель з одночасним продовженням строку подання тендерних пропозицій не менше ніж на чотири дні.

Внесення змін до оголошення з 09.04.2024 дозволено новою редакцією пункту 54 Особливостей. Тобто починаючи з 09.04.2024 замовники надають роз’яснення та вносять зміни як до тендерної документації, так і до оголошення про проведення відкритих торгів.

Фізична/юридична особа може звернутися до замовника за роз’ясненнями, зокрема щодо оголошення про проведення відкритих торгів. 

Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни, зокрема до оголошення про проведення відкритих торгів. 

Зміни, що вносяться замовником, зокрема, до оголошення про проведення відкритих торгів, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у новій редакції оголошення додатково до попередньої редакції. Замовник разом із змінами, зокрема, до оголошення про проведення відкритих торгів в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться до оголошення про проведення відкритих торгів. Також ці зміни у машинозчитувальному форматі розміщує в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати прийняття рішення про їх внесення.

Які зміни необхідно внести замовнику в умови тендерної документації, детально розібрано у статті «Тендерна документація та інші документи, які слід відредагувати УО, здійснюючи закупівлі з 09.04.2024».

Використовуйте також зразки, підготовлені з урахуванням змін до Особливостей від 09.04.2024: Протокол затвердження Річного плану за Особливостями для відкритих торгів та Протокол затвердження змін до Річного плану за Особливостями для відкритих торгів.

Більше корисної інформації ви знайдете в електронній книзі «Особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».