- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Внесено зміни до договору за Постановою № 169 в частині об’єму та ціни: чи включати додатковий об’єм у звіт?

Питання передплатника порталу RADNUK.COM.UA:

Відповідь експерта:

Альтернативний варіант. Якщо договір можна вважати виконаним, але у замовника виникає додаткова аналогічна потреба, то він може прийняти рішення про укладення нового договору, а не додаткової угоди. На цьому порталі вже можна завантажити приклад договору про закупівлю товару за Постановою № 169.

Стосовно оприлюднення звіту про договір про закупівлю, що укладено без використання електронної системи закупівель. Пунктом 3 Постанови № 169, зокрема, визначено, що замовник оприлюднює:

  1. звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  2. договір про закупівлю та всі додатки до нього

не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Зважаючи, що у статті «Три найпоширеніші запитання щодо закупівель за Постановою № 169» ми дійшли висновку, що якщо умовами вашого договору (або змінами до договору) передбачено не тільки продовження строку дії договору, але й виконання зобов’язань, то таку інформацію слід відобразити в затвердженому замовником переліку з обсягами товарів, робіт та послуг. Наприклад, шляхом видання наказу про внесення змін до переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг

Якщо ми таку інформацію відображаємо у відповідному переліку, то її в подальшому (якщо вона не конфіденційна) слід відобразити в електронній системі.

Тож якщо ви вирішите не укладати новий договір, а укласти додаткові угоди, у вашій ситуації можливі два варіанти дій:

  1. у період воєнного стану публікувати додаткову(і) угоду(и) шляхом внесення змін до договору як зміни (детально цей варіант описуємо нижче);
  2. публікувати все після припинення / скасування воєнного стану разом з договором і його невід’ємними частинами.

Перший варіант — публікувати додаткову угоду як зміни

Відповідаючи на ваше питання «Як тоді оприлюднювати звіт без використання електронної системи, якщо укласти додаткову угоду, чи включати цей обсяг у звіт?», пропонуємо вам на прикладі електронного майданчика Zakupki.prom.ua розглянути труднощі, які можуть виникнути під час публікації додаткової угоди у вигляді змін.

Відкривши закупівлю, ви побачите у кінці сторінки кнопку «Працювати з договором» (Рис.1):

Рис. 1

Натиснувши на неї, ви перейдете до сторінки, де детально буде вказана інформація про ваш договір, і функціонал майданчика пропонує вам додати зміни до розміщеного договору (Рис. 2):

Рис. 2

Натиснувши на кнопку «Додати зміни», ви побачите такий функціонал (Рис. 3):

Рис. 3

Як бачите, вам необхідно буде вказати причини внесення змін. На сьогодні функціонал електронних майданчиків, у тому числі Zakupki.prom.ua, не має таких розділів, на кшталт «збільшення ціни та обсягу договорів, що укладені за Постановою № 169», а є лише ті, що пропонує стаття 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Проте ця стаття в договорах за Постановою № 169 не застосовується.

Ви зможете тільки, як варіант, зазначити причину «продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю», але вказана причина змін не дасть вам можливості відобразити в електронній системі зміни, що стосуватимуться ціни та обсягу.

Другий варіант — публікувати усе після закінчення воєнного стану разом з договором

Також існує другий варіант публікації додаткової угоди разом з договором. Використовуючи цей варіант, ви не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях публікуєте в електронній системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього, у тому числі укладену(і) додаткову(і) угоду(и), і вказуєте на майданчику у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, вже ціну та обсяг договору з урахуванням змін, які внесені додатковою(ми) угодою(ми).

Зі свого боку радимо вам скористатись найбезпечнішим, на наш погляд, варіантом, а саме укласти новий договір.

Рекомендуємо переглянути публікацію статті «Внесення змін до договорів, укладених за Постановою № 169: порядок та приклад додаткової угоди» на порталі RADNUK.COM.UA.