- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Вартість товару, що підлягає локалізації, складає менше 200 тис. грн, але загальна вартість закупівлі більша: можна не застосовувати локалізацію?

Чи потрібно підтверджувати локалізацію, якщо вартість товару менше 200 тис грн дізнаєтесь далі.

Питання передплатника порталу.

Відповідь експерта із закупівель.

При цьому у пункті 61 Прикінцевих і перехідних положень Закону встановлено, що тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються такі особливості здійснення закупівель: якщо вартість предмета закупівлі(!) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень,  замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їхня ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує, зокрема, у 2022 році 10 відсотків.

Оскільки вищевказане положення Закону визначає вартісну межу в цілому для предмета закупівлі, а не для товару, то ступінь локалізації  підтверджується в порядку, передбаченому законодавством для товару (який у складі робіт чи послуг буде набуто у власність), за умови, що вартість предмета закупівлі в цілому (у тому числі робіт або послуг) перевищує саме 200 тисяч гривень. 

Пропонуємо до перегляду відеозапис:

Читайте також на порталі Радника:

  1. «Мінекономіки про те, чи потрібно щодо локалізованого товару використовувати коди CPV, які наведено в Прозорро (Інфобокс)»;
  2. «Локалізація: окремі вимоги й міжнародні зобов’язання. Бонус — таблиці замовнику з необхідними угодами з пороговими значеннями».