- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Три найпоширеніші запитання щодо закупівель за Постановою № 169

У розділі «Консультації», що на порталі RADNUK.COM.UA, останнім часом питання щодо здійснення закупівель відповідно до Постанови № 169 доволі схожі, тому далі розглянемо запитання одного з передплатників порталу, яке містить в собі декілька популярних наразі запитань щодо закупівель за Постановою № 169.

Питання передплатника порталу:

  1. Потрібно укласти два договори на суму до 50 тис. грн (один код ДК). Пролонгація не передбачається. Потім може виникнути необхідність укласти знову два договори, і сума по них вийде більше 50 тис., але до 200 тис. грн. То потрібно буде згідно з Постановою № 169 оприлюднювати відповідний звіт в електронній системі?
  2. Як знайти постачальників предмета закупівлі за договорами від 50 тис. грн?
  3. Якщо передбачити в договорах пролонгацію, то в разі настання такої кожного разу вносити зміни до наказу про визначення обсягів закупівлі?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA

  1. замовник «сумує» закупівлі за кодом ДК та, керуючись вартісними межами по коду, звітує / не звітує про закупівлю згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169) чи
  2. вважає кожен предмет закупівлі новим (відповідно, жодним чином не додає вартості предметів закупівлі за одним кодом ДК), керуючись рекомендаційним листом № 3304-04/16796-06 від 22.04.2022 Мінекономіки. Зважайте, що замовник, закуповуючи за прямими договорами без використання електронної системи закупівель та не «сумуючи» такі закупівлі за ДК, може перетнути межу в 50 тис. грн. За умови трактування контролюючими органами порушення в цій частині уповноважена, службова (посадова) особа замовника може отримати штраф у розмірі 1 700 грн (за повторне порушення протягом року — 3 400 грн) за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі. При цьому КУпАП не містить штрафних санкцій відносно оприлюднення інформації.

Читайте також: «Як „сумувати“ закупівлі за кодом ДК під час воєнного стану».

Залежно від вибраного варіанта замовник (не) звітує в електронній системі закупівель. Якщо замовник вибере перший варіант (тобто «сумувати» за кодом ДК), пропонуємо,щоб не заплутатися у різних договорах по єдиному коду ДК та не помилитися в загальній вартості договорів, вести реєстри таких договорів, наприклад у форматі exel. У такому форматі найзручніше автоматично підбивати суму всіх договорів за кожним окремим кодом ДК та відслідковувати, чи не перевищили ви 50 тис. грн. Примірний варіант реєстру — за посиланням.

Щодо другого питання, то пошук постачальників для укладання договору згідно з Постановою № 169 замовник може здійснювати у будь-який доступний для замовника спосіб, зокрема шляхом направлення відповідних листів-запитів попереднім контрагентам, а пошук нових постачальників — за допомогою Інтернету, в тому числі соцмереж.

Якщо з пошуком постачальника виникли труднощі, пропонуємо такі варіанти:

Детально про варіанти пошуку контрагентів читайте у статті «Де в умовах воєнного стану, зокрема й на тимчасово окупованій території, шукати постачальника чи надавача послуг?».

Щодо третього питання. Якщо умовами вашого договору передбачено пролонгацію, яка включає не тільки продовження строку дії договору, але й виконання зобов’язань сторонами, зокрема в частині надання послуг / виконання робіт / поставки товарів, логічно припустити, що обсяг / кількість / номенклатура, а відповідно, і загальна вартість за договором, можуть бути збільшені. Тому таку інформацію слід відобразити в затвердженому замовником переліку товарів, робіт та послуг. Наприклад, шляхом видання наказу про внесення змін до переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг. Деталі — у статті «Чи кожного разу після пролонгації договору вносити зміни до переліку та обсягів закупівель?».

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі  «Воєнний стан».