- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Спрощено умови з продажу та оренди комерційного майна

Буквально нещодавно ДП «Прозорро» анонсувало спрощення опублікування замовниками звітів, що укладаються без використання електронної системи закупівель. ДП «Прозорро.Продажі» також не втрачає позицій, оскільки вже з 04.04.2022 спрощено умови щодо швидкості проведення онлайн-аукціонів, переліку необхідних документів та сплати гарантійного та реєстраційного внесків.

Так, за офіційною інформацією ДП «Прозорро.Продажі», спрощені умови застосовуватимуться до аукціонів з продажу та оренди комерційного майна, а також для реалізації тих активів, яка здійснюється за регламентом електронної торгової системи. Сформуємо Таблицю щодо цього.

Таблиця

Було

Стало

Період подання пропозицій у стандартній процедурі Прозорро.Продажі складає від 30 до 45 днів.

Спрощені умови дозволяють організатору не пізніше ніж за два календарні дні до дати аукціону оголосити про проведення торгів та опублікувати перелік необхідних для участі документів.

Договір за результатами проведення електронного аукціону укладається між організатором та переможцем електронного аукціону у формі, передбаченій законодавством, та опубліковується організатором в ЕТС через особистий кабінет протягом 20 (двадцяти) робочих днів з дня, наступного за днем формування ЕТС протоколу електронного аукціону.

Договір за результатами торгів організатор та переможець на час воєнного стану укладають протягом трьох робочих днів від дня, наступного за днем формування системою протоколу, якщо підписання договору передбачене та якщо організатор не визначить більший строк для цього. 

Користувач зобов’язаний сплатити гарантійний та реєстраційний внески для набуття статусу учасника.

При проведенні е-аукціону в період дії воєнного стану реєстраційний внесок не сплачується. Гарантійний внесок визначається організатором та не може становити менше ніж 1 % від стартової ціни за актив. 

Переможцем електронного аукціону вважається учасник, що подав найвищу цінову пропозицію за лот, за умови, якщо таким учасником був зроблений щонайменше один крок аукціону, а у разі його дискваліфікації, відповідно до пункту 8.3 Регламенту ЕТС, учасник з наступною по величині ціновою пропозицією, за умови, якщо таким учасником був зроблений щонайменше один крок аукціону, а при однакових цінових пропозиціях — учасник, що подав її раніше, за умов відсутності належним чином оформленого листа (звернення) від останнього про відмову від очікування та натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті до моменту завершення періоду для завантаження договору купівлі-продажу  / оренди (договору, на підставі якого буде передане право), укладеного з переможцем.

За спрощеними умовами переможцем аукціону вважається учасник, який зробив найвищу закриту цінову пропозицію за лот. 

Тобто цей вид аукціону не передбачає проведення раундів та підвищення ставок. У разі дискваліфікації переможця кількість учасників, які можуть бути кваліфіковані наступними, не обмежується.

Цікаво, що на час воєнного стану протокол аукціону та договір можна підписати за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису) або взагалі його не підписувати. Рішення щодо необхідності підписання протоколу онлайн-аукціону та договору, а також їхньої публікації в системі приймає організатор та вказує про це в оголошенні. 

Звертаємо увагу: умови не поширюватимуться на торги з реалізації активів, особливості яких передбачені законами та постановами КМУ, як, наприклад, земельні торги чи мала приватизація. Додатково читайте «Передача майна в оренду та продовження договору оренди в умовах війни».