- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Приведення до норми кратності упаковки: це як?

У пункті 18 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду № 1178 від 12.10.2022 (далі — Особливості), передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами електронного аукціону переможця процедури закупівлі, крім випадків:

Згідно з пунктом 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з урахуванням цих особливостей.

При цьому згідно зі статтею 22 Закону в тендерній документації зазначаються такі відомості, як інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби — плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі) та кількість товару і місце його поставки.

Згідно з Господарським кодексом України умови про предмет у господарському договорі повинні визначати:

Водночас, зазначаючи необхідну кількість товару, замовник керується власною потребою. При цьому постачальник може запропонувати конкретно визначений товар у певній упаковці. Кількість товару, запропонованого учасником у певній упаковці, може не відповідати загальній кількості товару, необхідного замовнику, з огляду на фасування, закладене технологічно.

У такому разі замовник та переможець за результатами електронного аукціону процедури закупівлі та до укладення договору про закупівлю можуть здійснити перерахунок ціни та обсягів товарів за результатами такого електронного аукціону в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.

Приклад

Закуповуючи лікарські засоби, замовник і постачальник на практиці стикаються з подібною проблематикою, оскільки фасування й пакування продукції є заключними операціями при виготовленні готових лікарських форм, і не завжди враховуються повною мірою під час закупівлі з огляду на можливі їх різновиди.

Процес цих фасувальних та пакувальних операцій залежить від виду продукції, наприклад таблетки, порошки, ампули тощо, і необхідних способів роботи з ними.

Тому, замовляючи, до прикладу, 100 штук таблеток, постачальник може запропонувати товар конкретного виробництва в необхідній кількості, стикнувшись у подальшому з тим, що таке найменування розфасоване по 9 таблеток в 1 упаковці.

Зазначений випадок потребуватиме перерахунку за результатами електронного аукціону, який уможливлений Особливостями у бік зменшення.

Варто звернути увагу на те, що згідно з Особливостями та Законом перерахунок за результатами аукціону здійснюється сторонами після проведення такого аукціону, але до укладення договору про закупівлю. Тому в наведеному випадку зазначене коригування не потребуватиме укладання додаткових угод та здійснюється під час укладання договору про закупівлю, з урахуванням необхідних змін.

Водночас, оскільки тендерна документація готується замовником самостійно, така тендерна документація може містити конкретизацію стосовно способу погодження сторонами необхідних змін у частині перерахунку ціни, які допускаються згідно з Особливостями та Законом за вищевказаних обставин. Якщо замовник встановив порядок, за яким можливо здійснити перерахунок ціни за результатом аукціону, учаснику слід обов’язково його дотримуватися (приклад перерахунку ціни за результатом аукціону).

Успіхів у здійсненні закупівель та читайте на порталі RADNUK.COM.UA: