- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Платежі, які першочергово здійснює Казначейство під час воєнного стану

Багато замовників зараз не розуміють, які закупівлі треба відкласти, а які необхідно навпаки провести у зв’язку з веденням воєнного стану. Кожному замовнику слід розумно поставитись до необхідності здійснення тих чи інших закупівель. Необхідно зрозуміти, що зараз головна мета замовника — забезпечити життєдіяльність (не розвиток) організації / підприємства / установи, особливо в частині придбання товарів, робіт і послуг, необхідних в умовах воєнного стану.

Детально про це ми писали у статті «Закупівлі згідно з Законом про закупівлі чи згідно з Постановою № 169: розмежовуємо правильно».

У цьому матеріалі пропоную розібратися, за якими зараз видатками Казначейством першочергово здійснюються платежі. Оскільки наразі в багатьох замовників виникає багато питань, по яких видатках Казначейство пропускає платежі у зв’язку з введенням воєнного стану.

Отже, у цьому нам допоможе розібратися постанова Кабміну «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» від 09.06.2021 № 590 (далі — Постанова № 590).

Звертаю увагу, що постановою Кабміну «Про внесення змін до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» від 21.03.2022 № 346 (далі — Постанова № 346) було внесено зміни в Постанову № 590 в частині черговості здійснення платежів за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка.

Отже, наразі на підставі  пункту 19 Постанови № 590 Казначейство та органи Казначейства здійснюють платежі за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка в такій черговості:

{Підпункт 2 пункту 19 із змінами, внесеними згідно з постановами КМ № 188 від 04.03.2022№ 210 від 06.03.2022№ 240 від 10.03.2022№ 308 від 17.03.2022№ 322 від 19.03.2022; в редакції Постанови КМ № 346 від 21.03.2022}

З наведеної вище інформації можна зробити висновок, що Казначейство та органи Казначейства першочергово здійснюються платежі у сфері національної безпеки та оборони.

Також за словами начальника головного управління Державного казначейства України у Львівській області Петра Могиляка, – передає пресслужба ЛОР, відповідно до Постанови уряду № 346 «Про внесення змін до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» першочергово здійснюються платежі у сфері національної безпеки та оборони. Також пріоритетними визначені захищені та соціально спрямовані видатки. Безперебійно здійснюються проплати видатків на потреби територіальної оборони, закупівлі пального, ремонту транспорту, придбання запчастин, а також робота засобів зв’язку. Розширений також спектр платежів, пов’язаний з проведенням весняних польових робіт, наприклад придбання насіння, засобів захисту рослин, ремонту сільськогосподарської техніки. Капітальні видатки у бюджетній сфері зараз не оплачуються.

Петро Могиляк зазначив, що система дистанційного обслуговування казначейством України запроваджена давно, але до початку воєнних дій на Львівщині лише 75 % організацій користувалися послугами онлайн.

«Ми маємо технічні можливості обслуговувати будь-яку установу, якщо вона під’єднана до електронної системи Державного казначейства. Це дозволяє здійснювати виплату заробітної плати мешканцям навіть тих населених пунктів, в яких ведуться бойові дії. Зверніть на це увагу, щоб бути більш захищеними», — закликав Начальник головного управління Державного казначейства України у Львівській області.

Ще раз рекомендую замовникам розумно ставитись до необхідності здійснення закупівель.  Зараз, мені здається, у кожного замовника повинна бути головна мета — забезпечити життєдіяльність  підприємства, особливо в частині придбання товарів, робіт і послуг, необхідних в умовах воєнного стану, та робити усе можливе, щоб підтримати Країну під час воєнного стану.

Слава Україні! Героям Слава!