- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Операції з постачання товарів для заправки або забезпечення транспорту за нульовою ставкою ПДВ

Доводимо до вашого відома, що постановою Кабміну від 02.03.2022 № 178 «Деякі питання обкладення податком на додану вартість за нульовою ставкою у період воєнного стану» [1] (далі — постанова № 178) встановлено, що операції з постачання товарів для заправки (дозаправки) або забезпечення транспорту обкладаються податком на додану вартість за нульовою ставкою (далі — пільга).

Кого стосується ця пільга? Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, інших утворених відповідно до законів військових формувань, їх з’єднань, військових частин, підрозділів, установ або організацій, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

На який строк встановлено пільгу? Пільгу можна застосовувати з 24.02.2022 та до припинення чи скасування воєнного стану в Україні. Нагадаємо, що станом на дату написання цієї статті Указом Президента України від 18.04.2022 № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» [2] воєнний стан продовжено до 25.05.2022.

З метою збереження бюджетних коштів та уникнення в подальшому з даного приводу питань з боку контролюючих органів радимо вищезазначеним замовникам взяти до уваги постанову № 178.

На порталі RADNUK.COM.UA для вашого використання вже розміщені приклад додаткової угоди за пунктом 6 частини 5 статті 41 Закону [3] або, приміром,приклад додаткової угоди за пунктом 5 частини 5 статті 41 Закону [4].

За потреби, якщо ваш договір було укладено в період воєнного стану згідно з постановою № 169 [5] та ви потребуєте особливих формулювань у додатковій угоді, звертайтеся за професійною допомогою до Тендерного агентства «Радник», де вам обов’язково розкриють правовий бік цього питання: (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91 або переходьте за посиланням [6].