- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Обов’язок зазначати ціну кожної номенклатурної позиції товару стосується закупівель за Постановою № 169?

Питання передплатника порталу:

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

Нагадаємо, що відповідно до частини 3 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен містити таку інформацію:

  1. дату укладення та номер договору / документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг);
  2. найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорію;
  3. найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  4. ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  5. місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону;
  6. назву предмета закупівлі;
  7. кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
  8. ціну, зазначену в договорі про закупівлю / документі (документах), що підтверджує (підтверджують) придбання товару (товарів), робіт чи послуги (послуг), та строк виконання договору.

У звіті про договір про закупівлю, укладеному без використання електронної системи закупівель, може зазначатися інша інформація.

Ця форма звіту встановлена, зокрема, і в електронній системі закупівель, і для звітування відповідно до Постанови № 169.

Як ми бачимо, така форма не містить припису щодо зазначення у звіті ціни за одиницю товару кожної номенклатурної позиції, а лише відображення загальної ціни, визначеної договором. Тобто такого обов’язку немає на законодавчому рівні, утім таку інформацію замовник може розмістити у звіті на власний розсуд з огляду на норми абзацу 10 частини 3 статті 3 Закону.

Більш детально ознайомтесь з алгоритмом звітування за Постановою № 169 у публікації «Як оприлюднити звіт без використання електронної системи (згідно з Постановою № 169) без прив’язки до плану».

Нагадуємо, що все про (не) зазначення інформації про кожну номенклатурну позицію товару описано в електронній книзі, що доступна кожному передплатнику порталу! Для ознайомлення переходь за посиланням.

Також у матеріалі «Перелік документів, які вже можна завантажити на порталі RADNUK.COM.UA» ви знайдете понад десять зразків протоколів, приклади додаткових угод, розпорядчі документи, накази та положення для уповноваженої / відповідальної особи за закупівлі під час воєнного стану. За нагоди використовуйте також приклад додаткової угоди про внесення змін до договору, укладеного за Постановою № 169.

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі  «Воєнний стан».