- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Чи обов’язково закуповувати всі позиції з переліку товарів, робіт та послуг, що затверджений згідно з Постановою № 169?

Питання передплатника порталу.

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA.

Переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників / державних замовників, що здійснюють такі закупівлі.

Станом на дату публікування цього матеріалу ні Постановою № 169, ні іншим нормативно-правовим актом у сфері публічних закупівель не встановлено норм, які б зобов’язували замовника здійснювати абсолютно всі закупівлі товарів, робіт і послуг, що визначені відповідним рішенням замовника (наказом / розпорядженням).

З огляду на зміст положень Постанови № 169 основним має бути той факт, щоб уже здійснені закупівлі не суперечили відповідному переліку та обсягу, що визначено рішенням замовника. Наприклад, щоб замовник не здійснив закупівель більше, ніж встановлено затвердженим переліком і обсягом.

Висновок. Не буде порушенням, якщо замовником не буде здійснено усіх закупівель, що визначені затвердженим переліком та обсягом товарів, робіт та послуг, що здійснюються ним у період воєнного стану. У разі наявності, так би мовити, запланованих закупівель, які не здійснено, замовник вправі залишити рішення про визначення переліку та обсягу закупівель без змін.

Так само замовник вправі і внести зміни до такого рішення шляхом виключення з цього переліку чи з обсягу частини запланованих закупівель шляхом видання відповідного наказу / розпорядження.

Тобто замовник самостійно вибирає, як йому зручніше вчинити у разі виникнення зазначених у питанні обставин, а саме який з вищезазначених способів вибрати, кожен з яких не призведе до порушення законодавства у сфері публічних закупівель, у тому числі норм Постанови № 169.

Варто зазначити, що для зручності в роботі на порталі RADNUK.COM.UA [4] розміщено у зручному форматі для завантаження приклад наказу про визначення переліку та обсягу закупівель [5] та приклад протоколу про затвердження звіту про договір, укладений керуючись Постановою 169 [6].