- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Будувати можна! Державна інспекція архітектури та містобудування України про роботу в умовах війни

17.03.2022 на офіційному вебсайті Державної інспекції архітектури та містобудування України повідомлено [1], що Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством цифрової трансформації України прийнято рішення відновити роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Отже, відновлено роботу в частині виконання ДІАМ дозвільних та реєстраційних функцій у сфері будівництва:

Зверніть увагу! Вищезазначені послуги будуть надаватися щодо об’єктів будівництва, розташованих на територіях Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Житомирської областей. Також врахуйте, що розгляд поданих замовниками документів відбуватиметься з урахуванням особливостей воєнного стану.

Крім того, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, зокрема, зауважив: за період з 16.03.2022 (від початку відновлення роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва) по 01.04.2022 ДІАМ отримало 1 200 звернень замовників щодо об’єктів будівництва усіх класів наслідків.

Зараз усі сили зосереджені на тому, аби будівельна галузь працювала безперешкодно. Урядом уже прийнято низку рішень, спрямованих на дерегуляцію сфери містобудування, зокрема спрощено процедуру імпорту будівельної продукції, мінімізовано митні платежі, що дозволить завозити усі необхідні матеріали швидше, дешевше та зводити об’єкти ще оперативніше.

Прискорена й робота головних інспекторів будівельного нагляду ДІАМ. Ними вже опрацьовано:

Лідери за кількістю звернень — Львівська, Закарпатська та Волинська області.

Слава Україні! Ще більше корисної інформації в період воєнного стану знайдете в статтях:

  1. «УЕП уже не використовуємо? Чи як? [2]»;
  2. «Передача майна в оренду та продовження договору оренди в умовах війни [3]»;

Передплачуйте доступ до порталу RADNUK.COM.UA [4], де на вас чекає багато цінної та важливої інформації! Виберіть для себе зручний тариф зі знижкою. [5]