- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Щодо «сумування» закупівель до 50 тис. грн: відеороз’яснення

Питання передплатника порталу.

Відповідь експерта.

Поряд з цим з 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.

Так, питання планування закупівель регулюються статтями 4, 11 Закону та пунктами 14, 15 Особливостей. Наразі під час воєнного стану закупівля відповідно до особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або в разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону.

Водночас предмет закупівлі визначається замовником відповідно до вимог Закону та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708.  

Якщо в замовника виникла додаткова потреба (яку замовник не міг передбачити на момент здійснення закупівлі за тотожним предметом закупівлі) у здійсненні закупівлі за предметом закупівлі, закупівля за яким ним вже була здійснена у поточному році, очікувана вартість такого предмета закупівлі не додається до очікуваної вартості тотожного предмета закупівлі (тотожних предметів закупівель), закупівля яких була здійснена; замовник вибирає вид закупівлі такого предмета закупівлі з урахуванням вартісних меж, визначених цими особливостями.

При цьому в разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. грн, без використання електронної системи закупівель замовник не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Висновок

Оскільки організація-замовник точно наперед у певному обсязі володіє інформацією на бюджетний (фінансовий) період (щонайменше на підставі поданого бюджетного запиту, виділених бюджетних коштів або фінплану підприємства) про необхідні йому закупівлі, такі закупівлі на суму до 50 тис. грн не потребують звітування.

При цьому в разі виникнення додаткової потреби, яку замовник не міг би об’єктивно передбачити на момент здійснення закупівлі за тотожним предметом закупівлі (тобто таким, що не був у тому числі передбачений фінансовими документами в частині запланованих видатків), якщо вартість наступної закупівлі теж не перевищує 50 тис. грн, про таку закупівлю замовникові звітувати не потрібно.

Однак в іншому випадку, якщо замовник умисно (за потребою) здійснює закупівлі невеликими частинами (наприклад, щотижня, щомісяця, щокварталу тощо) на суми, що не перевищують у договорі 50 тис. грн, але в цілому потреба по року таку суму перевищує, для уникнення неоднозначних трактувань та дотримання принципу прозорості і відкритості для суспільства замовникові доцільно оприлюднювати звіт про кожну таку закупівлю.

У разі потреби завантажуйте:

  1. Протокол про затвердження РП (змін до РП) щодо договорів до 50 тис. грн;
  2. Протокол про затвердження РП (змін до РП) щодо звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

А також користуйтесь статтями: