- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Щодо інформаційних порушень, зафіксованих органами АМКУ

За офіційними даними, розміщеними на офіційному вебсайті Антимонопольного комітету України, за п’ять місяців 2021 року органами Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ)  зафіксовано 60 інформаційних порушень, а сума накладених штрафів у рамках цих справ склала 3,4 млн грн, при цьому показники минулого року — 163 інформаційні порушення та накладена сума штрафів 11 млн грн. Таким чином, інформаційних порушень поменшало.

До вашої уваги типові інформаційні порушення на прикладах конкретних рішень Тимчасової адміністративної колегії АМКУ:

1. Приховування інформації

ТОВ «У» було оштрафовано на більш як 609 тис. грн за подання інформації у неповному обсязі у встановлений строк. ТОВ «У» не надало інформацію, яка б могла спростувати або, навпаки, довести причетність компанії до концентрації без дозволу. Оскільки така поведінка суб’єкта господарювання може свідчити про наміри приховати наявне порушення, його було оштрафовано на максимально можливу суму за дане порушення — 1 % від річного доходу.

2. Невчасне надання повної інформації

У рамках розслідування справи про порушення конкурентного законодавства АМКУ надіслало вимогу до ДП «Д», АТ «Л» та ДП «М». Впродовж 30 календарних днів Тимчасова адміністративна колегія АМКУ зобов’язала підприємства надати інформацію щодо діяльності на ринках вугільної продукції та електроенергії, відповідні пояснення та належним чином засвідчені копії документів. На жаль, підприємства не надали відповідь у визначений термін. Ненадана вчасно інформація є важливою для розслідування справи про порушення конкурентного законодавства, тому Тимчасова адміністративна колегія АМКУ постановила оштрафувати ДП «Д» на 1,264483 тис. грн, АТ «Л» — на 809,678 тис. грн, ДП «М» — на 296,912 тис. грн.

 3. Маніпулювання

АМКУ в рамках розслідування справи щодо вчинення проти нього антиконкурентних дій групою компаній запросив у них інформацію. Компанії цієї інформації Комітету в повному обсязі не надали та навіть намагалися маніпулятивним шляхом уникнути виконання цієї вимоги. Тимчасова адміністративна колегія АМКУ врахувала цей факт і визначила максимальний розмір штрафу за порушення:

4. Ігнорування вимог АМКУ

Одна з найгучніших справ останніх місяців — майже мільйонний штраф ТОВ «Г». Значний розмір штрафу обумовлюється тим, що ТОВ «Г» ігнорувало вимогу Комітету більше року. А ця інформація була вкрай необхідна Комітету для розслідування за заявою щодо блокування облікового запису в «Google Мій бізнес».

5. Порушення строків надання інформації

У рамках контролю за дотриманням конкурентного законодавства у сфері сертифікації колісних транспортних засобів Міністерством інфраструктури державний уповноважений направив ТОВ «К» вимогу про надання інформації. Компанія відповідь Комітету надала, але не вклалася у відведений строк. Злого умислу в цьому порушенні Комітет не вбачає, тому ТОВ «К» муситиме сплатити лише 27,2 тис. гривень штрафу. Аналогічного порушення припустилося і ТОВ «Е», тож відбулося штрафом у 27,2 тис. грн.

Задля уникнення штрафів від АМКУ закликаємо суб’єктів господарювання до неухильного дотримання вимог конкурентного законодавства та  вчасного надання інформації.