- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Переможець допорогової закупівлі

У цій статті визначимо головні нюанси на котрі слід звертати увагу учасникам допорогової закупівлі на етапі укладення договору.

Хто такий переможець допорогової закупівлі?

Відповідно до частини 3 розділу 1 Інструкції переможець —  це учасник, пропозиція якого відповідає всім умовам та вимогам до предмета закупівлі, визначеним замовником, визнана найбільш економічно вигідною, і якого замовник визначив переможцем. Отже, переможцем допорогової закупівлі стає учасник, який подав свою пропозицію відповідно до усіх вимог замовника.

Чи має переможець надавати додаткові документи замовнику?

Перш за все варто зазначити, що в учасника-переможця допорогової закупівлі відсутня технічна можливість завантажувати документи після визначення його переможцем закупівлі. Тому замовник не має вимагати від переможця допорогової закупівлі завантажувати в електронну систему закупівлі документи після прийняття рішення про визначення переможця допорогової закупівлі. Якщо у вимогах допорогової закупівлі замовником зазначено таку вимогу, то учаснику варто звернутися до замовника ще на етапі періоду уточнення інформації з вимогою внести відповідні зміни.

Проте замовник може передбачити у вимогах оголошення про проведення допорогової закупівлі надання документів у паперовому вигляді, наприклад, на адресу замовника. У такому випадку учасник, якого визначено переможцем, має надати замовнику  особисто або поштою на адресу замовника відповідні документи.

Звертаємо увагу! Замовником може бути встановлена вимога з обмеженим строком надання документів переможця, наприклад, протягом двох днів після оприлюднення наміру про укладення договору. При цьому фактом надання таких документів може слугувати вхідний реєстраційний номер замовника на документі учасника. Отже, учасник, якого замовник визначив переможцем, має заздалегідь спланувати свої дії щодо надання таких документів у встановлений замовником строк.

Строки укладення договору за результатами допорогової закупівлі

Інструкцією передбачено, що замовник має оприлюднити в електронній системі закупівель договір, укладений за результатами допорогової закупівлі, протягом двох робочих днів з дня його укладання. Оскільки ні Інструкцією, ні Законом не передбачено чіткого строку для укладення договору, такий договір може бути укладений на наступний день після оприлюднення наміру про укладення договору.

Рекомендація. Якщо вас визначено переможцем допорогової закупівлі, варто передивитися вимоги замовника та зв’язатися з ним щодо укладення відповідного договору за допомогою телефонного зв’язку чи будь-яким іншим доступним способом. Варто ініціативу брати на себе.

Чи можуть змінюватися умови договору на етапі його укладання?

Оскільки Інструкцією не передбачені умови, які забороняють укладати договір не відповідно до проєкту, який був зазначений в оголошенні про проведення допорогової закупівлі, його умови можуть змінюватися. Проте не можна змінювати предмет договору.

Наприклад, якщо предметом допорогової закупівлі була картопля, то не можна змінити її на моркву, адже в такому випадку предмет договору не буде відповідати річному плану закупівель замовника та оголошенню про проведення допорогової закупівлі.

Висновки

  1. Переможцем допорогової закупівлі стає учасник, який подав свою пропозицію відповідно до вимог замовника.
  2. В учасника-переможця відсутня технічна можливість завантажувати документи в електронну систему закупівель після визначення його переможцем.
  3. У вимогах оголошення про проведення допорогової закупівлі замовник може передбачити надання документів у паперовому вигляді, наприклад, на адресу замовника.
  4. Ні Інструкцією, ні Законом не передбачено чіткого строку для укладення договору, тому такий договір може бути укладений хоч на наступний день після оприлюднення наміру про укладення договору.
  5. На етапі укладення договору його умови можуть змінюватися, проте не можна змінювати предмет договору.

Також знадобиться у роботі «Алгоритм участі в допороговій закупівлі».  Крім того, про те, як звертатися до замовника із питанням та / або вимогою читайте в статті «Період уточнення інформації в допороговій закупівлі».

З механізмом функціонування електронного аукціону знайомтесь тут – «Електронний аукціон у допороговій закупівлі».

Як підготуватися до аукціону та яку стратегію поведінки обрати читайте публікацію «Подання пропозицій в допороговій закупівлі» та як відбувається кваліфікація учасників та на які аспекти слід звернути увагу дізнайтесь зі статті «Період кваліфікації в допороговій закупівлі». Успіхів в участі у закупівлях та залишайтесь з порталом RADNUK.COM.UA, в нас ще багато корисного!


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Закупівля через електронний каталог (Prozorro Market)