- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Нова інформація про учасників у відкритому доступі

28.04.2021 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 і від 30 листопада 2016 р. № 867» від 03.03.2021 № 407 (далі — Постанова № 407), відповідно до якої Державна податкова служба України оприлюднила набори даних на Порталі відкритих даних та вебпорталі Державної податкової служби України, зокрема:

Як відомо, відповідно до пункту 4 частини 2 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), замовник може встановити такий кваліфікаційний критерій, як наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Частиною 5 статті 17 Закону передбачено, що замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Учасникам слід звернути увагу, що замовники з моменту оприлюднення відповідного набору даних у відкритому доступі, тобто з 24.05.2021, не мають права вимагати підтвердження наявності фінансової спроможності учасників у вигляді фінансової звітності. Попередньо учасникам потрібно перевірити, яка інформація оприлюднена про їх фінансову спроможність у відкритих джерелах за посиланнями. Файл, доступний за посиланням, завантажується у форматі «zip», тобто архів файлів, після розархівації файлу ви отримаєте файли у форматі «csv». Як переформувати його для перевірки даних, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Нові набори відкритих даних, які має врахувати кожен замовник».

Звертаємо увагу! Під час пошуку за кодом ЄДРПОУ можуть виникнути складнощі, адже «нулі» на початку коду ЄДРПОУ у цих файлах не відображаються, тому рекомендуємо перевіряти як за найменуванням, так і за кодом ЄДРПОУ учасника.

Крім цього, замовники не мають права встановлювати вимогу щодо надання як учасниками, так і переможцями інформації про розстрочення і відстрочення наявної заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

Якщо встановлена вимога щодо надання фінансової звітності та / або інформації про розстрочення і відстрочення наявної заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), що є у відкритому доступі, сміливо звертайтеся до замовника з вимогою привести тендерну документацію у відповідність до Закону. Якщо замовник не відреагує на ваше звернення, можете звернутися до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Практика Колегії щодо відхилення тендерних пропозицій за ненадання інформації та / або документів, які є публічними та такими, що оприлюднені у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», та / або містяться у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, — у статті «Витяг з реєстру платників ПДВ як інформація, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах».

Реєстри, які стануть у пригоді і замовнику, і учаснику, доступні на порталі RADNUK.COM.UA у статтях «Перевіряємо інформацію про учасника у відкритих даних без зайвих клопотів», «Нотатки закупівельника: відкриті дані, які замовник перевіряє самостійно» та «Про надання ліцензій учасниками та переможцями закупівель».


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: «Відкриті дані: практика Органу оскарження»