Учасник не надав заповнений проєкт договору про закупівлю, але підтвердив його умови

Катерина Плашенко
1577
14 Травня 2021
Учасник не надав заповнений проєкт договору про закупівлю, але підтвердив його умови
1577
14 Травня 2021

Питання читача

  • Взяли участь у відкритих торгах. Тендерною документацією вимагалося надання учасниками у складі тендерної пропозиції заповненого проєкту договору про закупівлю. Нами заповнений проєкт договору про закупівлю наданий не був, проте у складі нашої тендерної пропозиції було надано лист у довільній формі, яким ми підтвердили свою згоду з проєктом договору про закупівлю в редакції, запропонованій замовником, та зобов’язались забезпечити виконання умов, викладених у зазначеному проєкті договору про закупівлю. Чи є відсутність заповненого проєкту договору про закупівлю в складі нашої тендерної пропозиції підставою для відхилення? Або надання листа у довільній формі, яким ми підтверджуємо згоду з договором про закупівлю, є достатнім?

Відповідь експерта

  • Вітаю!  Частиною 3 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. При цьому  абзацом 3  пункту 1 частини 1 статті 31 Закону встановлено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.

Якщо вимогами тендерної документації передбачено, що учасник повинен надати заповнений зі своєї сторони проєкт договору про закупівлю, а у складі тендерної пропозиції учасника такий документ відсутній, то така тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Адже відповідно до пункту 32 частини 1 статті 1 Закону тендерна пропозиція — пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

При цьому наданий учасником лист у довільній формі, яким підтверджено згоду з проєктом договору про закупівлю в редакції, запропонованій замовником та гарантовано виконання умов, викладених у зазначеному проєкті договору про закупівлю, вважати таким, що замінив ненаданий проєкт договору про закупівлю, підстав немає. У вашому випадку відсутність заповненого проєкту договору про закупівлю в складі тендерної пропозиції є підставою для відхилення. А тому замовник має привід для правомірного відхилення вашої тендерної пропозиції.

Незмінно щодо такого самого питання наводимо приклад рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) № 1838-р/пк-пз від 02.02.2021, оголошення № UA-2020-12-02-012314-b:  скаржник не погодився з рішенням замовника, який відхилив тендерну пропозицію скаржника через відсутність у складі його тендерної пропозиції проєкту договору про закупівлю, який вимагався. Скаржник посилається на наданий ним лист-згоду із проєктом договору про закупівлю. Проте Колегія постановила, що тендерна пропозиція скаржника була правомірно відхилена замовником та відсутні підстави для задоволення скарги в цій частині.

Більше читайте у статті «Рішення Колегії щодо оскарження проєкту договору про закупівлю / істотних умов договору про закупівлю» на порталі RADNUK.COM.UA. Вона обов’язково стане вам у пригоді!

Статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Найактуальніші питання учасників

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу