- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Довідка з МВС: на що звернути увагу

Як відомо, згідно з пунктами 5 та 6 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо, зокрема:

Водночас відповідно до частини 3 статті 17 Закону, спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 цієї статті (у тому числі таких як наявність судимості в учасника — фізичної особи або службової (посадової) особи учасника, який є юридичною особою), визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі через електронну систему закупівель. Таким документальним підтвердження є надання довідки МВС про відсутність судимості учасника процедури закупівлі / службової (посадової) особи учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію.

Довідка з МВС може бути:

  1. скороченою (зазначається відсутність / наявність судимості);
  2. повною (зазначається відсутність / наявність судимості та інформація щодо притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України).

Обсяг інформації (повний або скорочений) учасник визначає самостійно при заповненні відповідного запиту на отримання цієї довідки. Звісно, переможцю процедури закупівлі доцільнішим буде отримувати розгорнуту довідку МВС.

Слід звернути увагу, що обов’язок відхилити тендерну пропозицію у замовника виникає виключно в разі, якщо вищевказану судимість має та особа, яка підписала тендерну пропозицію. Керівник підприємства може мати судимість, при цьому делегувати повноваження щодо підписання тендерної пропозиції іншій службовій (посадовій) особі підприємства, яка не має судимості, таким чином виключивши підстави для застосування замовником пункту 6 частини 1 статті 17 Закону.

Важливою вимогою для відмови в участі у процедурі закупівлі та відхилення тендерної пропозиції є те, що службова (посадова) особа учасника (фізична особа, яка є учасником) повинна бути засудженою за кримінальне правопорушення, тобто обвинувальний вирок щодо неї повинен набрати законної сили.

Сам лише факт перебування такої особи у статусі підозрюваного (обвинуваченого) або навіть перебування у розшуку чи під вартою не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції.

 З іншою інформацією з цієї теми можна ознайомитися на порталі RADNUK.COM.UA у статтях: