ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       

КАБМІН ЗАКРІПИВ ПЕРЕЛІК ВІДКРИТИХ ЄДИНИХ ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРІВ, ДОСТУП ДО ЯКИХ Є ВІЛЬНИМ

 Відповідно до абз. 3 ч. 3 ст. 17 Закону про держзакупівлі замовник не вимагає від учасника документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 6 частини першої цієї статті, а також інформацію, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Приписи аналогічного змісту містяться також у положеннях п.2 ч. 2 ст. 22 Закону про держзакупівлі. Але нормативно-правового акту, що містив перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним не було.

На врегулювання даного питання, Кабінет Міністрів України оприлюднив Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835.

З повним текстом вищезгаданої Постанови Кабміну ви можете ознайомитись за посиланням - http://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=248573101.

Відтепер, регламентовано порядок оприлюднення та отримання інформації з вичерпного переліку наборів даних, серед них:

1.    Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців - https://usr.minjust.gov.ua/

2.    Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення - http://corrupt.test.informjust.ua/

3.    Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство - https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=3&is_registry=1&keywords=&usertype=all

4.    Державний реєстр лікарських засобів - http://www.drlz.kiev.ua/

5.    Перелік суб’єктів природних монополій - http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=113896&schema=main

6.    Рішення та рекомендації Антимонопольного комітету - http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=104506&schema=main

7.    та інші набори даних зазначені в Положенні про набори даних.

Також, дане Положення містить приписи про Національний портал відкритих даних, перейти на нього ви зможете за посиланням - http://data.gov.ua/ . Зазначений портал містить наступну інформацію:

1.    Ліцензії з постачання електричної енергії ;

2.    Ліцензії з виробництва теплової енергії;

3.    Реєстр ліцензіатів, що здійснюють господарську діяльність у сфері теплопостачання;

4.    Реєстр ліцензіатів, що здійснюють господарську діяльність у сфері централізованого водопостачання та водовідведення;

5.    та інша.

Разом з цим, згідно з окремим дорученням міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса ДП «Зовништоргвидав України» оприлюднив результати експорту бази даних офіційного загальнодержавного веб-порталу “Державні закупівлі” та надав опис структури бази даних.

Наразі увесь архів державних закупівель України з середини 2008-го року доступний для завантаження й аналізу. Кожен файл доступний для завантаження з двох дзеркал, перше з них знаходиться у Європі, друге — в Україні. Дану інформацію ви можете знайти за посиланням - http://visnyk.data.gov.ua/ .

Отже, відтепер замовники повинні інформацію, що міститься у єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, перевіряти самостійно, тобто не вимагати в учасника документального підтвердження відповідним вимогам.

Більш детальний аналіз даного нормативно-правового акту наші читачі зможуть знайти на сторінках найближчого випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 11(50) за листопад 2015 року.