ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини

06.12.2019

Акція на навчання у сфері публічних закупівель


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

День збройних сил України!


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Новини, які Ви могли пропустити


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

05.12.2019

Новини закупівель, випуск за 5 грудня 2019 р.


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Врегулювання попередньої оплати бюджетними коштами


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Новини, які Ви могли пропустити


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Радник відповідає на питання. За інформацією, опублікованою на офіційному вебпорталі Prozorro з’явилася можливість автоматично перевіряти податкову заборгованість учасника тендеру. Тож як бути Замовникам?


Сьогодні розглядаємо питання: “За інформацією, опублікованою на офіційному вебпорталі Prozorro з’явилася можливість автоматично перевіряти податкову заборгованість учасника тендеру. Тож як бути Замовникам? Вимагати дану довідку від учасника в довільній формі, а від переможця не вимагати та зазначати що Замовник самостійно перевіряє дану інформацію.”


Дійсно, 29 жовтня 2019 року  на вебпорталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua) з’явилася інформація про завершення процесу інтеграції системи ProZorro з інформаційними системами Державної податкової служби України (далі — ДПС), яка є правонаступником Державної фіскальної служби України (далі — ДФС), у результаті чого дані щодо відсутності / наявності податкової заборгованості в переможця тендеру потраплятимуть в електронну систему закупівель за автоматичним запитом.Правовою базою взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами ДПС є спільний наказ Мінекономрозвитку України та Міністерства фінансів України від 17.01.2018 № 37/11, яким затверджено Порядок взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність заборгованості (наявність податкового боргу) в учасника процедур закупівлі (далі — Порядок № 37/11).


Зважаючи на викладене, постає закономірне питання: чи може замовник не вимагати від переможця подання документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)? Адже в системі ProZorro вже є електронний документ ДПС, який достовірно підтверджує ці обставини. Відповідь на поставлене питання можна отримати, проаналізувавши норми ст. 22 та ст. 17 чинного Закону, зі змісту яких вбачається, що попри інтеграцію електронної системи закупівель та ІТС ДПС замовник все ж зобов’язаний зазначити в тендерній документації вимогу щодо надання переможцем процедури закупівлі документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та визначити спосіб такого документального підтвердження згідно із законодавством, тобто у вигляді документа, який оформлений відповідно до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контрольні органи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733.

??У майбутньому, згідно з ч. 5 ст. 17 Закону (у редакції Закону № 144-ІХ) замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель. Пунктом 2 ч. 2 ст. 22 нової редакції Закону визначено, що замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, установленим ст. 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

????Отже, у новій редакції Закону законодавець значно розширив перелік інформації про відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону, щодо якої замовник не вимагатиме документального підтвердження. Крім інформації, яка міститься в єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним (як у чинному Законі), замовники також не вимагатимуть надання переможцями документів для підтвердження публічної інформації, яка оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» або є доступною в електронній системі закупівель.

Детальніше про окремі нюанси даного питання читайте незабаром у новому випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» за грудень 2019 року.


Увага! Встигніть передплатити журнал за цінами 2019 року! Оплативши журнал до 31.12.2019 на 2020 рік, ви отримаєте в 2020 році дві версії журналу (друкований за 2020 рік та доступ до електронної версій з 2011-го по 2020-й рік на період передплати), Також додатково отримаєте новий посібник з публічних закупівель зі змінами до ЗУ «Про публічні закупівлі». Детальніше за посиланням http://radnuk.tilda.ws/ або за номером (044)-451-85-71