ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       

Поради_від_Радника Чи можна закуповувати, якщо немає кошторису


Чи можна здійснювати закупівлю за умови відсутності бюджетних асигнувань, затверджених кошторисом?


Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не містить прямої вимоги до замовників розпочинати закупівлю лише за наявності відповідних асигнувань в кошторисі. Тобто замовник має право оголосити закупівлю на очікувану вартість. Разом з тим виникає проблема з укладенням договору та його реєстрацією в органах Казначейства.


Якщо організація здійснює закупівлю за бюджетні кошти за відсутності бюджетних асигнувань, органами Казначейства не буде зареєстровано договір про закупівлю і відповідно не будуть здійснюватися виплати. Це випливає з вимог ст. 48 Бюджетного кодексу України, відповідно до яких розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами.


У випадку, якщо замовником буде розпочато закупівлю, однак, на момент укладення договору про закупівлю в кошторисі будуть відсутні відповідні асигнування, замовникові доведеться скасовувати таку закупівлю.


Якщо ж бюджетні асигнування будуть наявні, однак не в повному обсязі, замовник зможе укласти такий договір, при цьому до такого договору одразу необхідно буде укладати додаткову угоду про зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням видатків замовника.