ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015radnuk.localкурс валют
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

21.08.2019

Увага! На 22 серпня змінено графік телефонних консультацій!


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Секрети перемоги у публічних закупівлях. Частина 3


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Новини, які Ви могли пропустити


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Стаття від Радника. Що робити з договором, якщо в переможця частково недійсний статут?

В статті Анастасія Матвійчук відповідає на питання: "Що робити з договором, якщо в переможця частково недійсний статут?"



У червні 2019 року, а саме 17.06.2019, сплив рік з дня набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі — Закон про ТОВ).

П. 3 гл. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ТОВ установлено, що протягом року від того часу, як набув чинності цей Закон, положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ), товариства з додатковою відповідальністю (далі — ТДВ), що не відповідають цьому Законові, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту ТОВ, ТДВ. Інакше кажучи, статути ТОВ і ТДВ залишалися чинними з дня набрання чинності Законом про ТОВ (17.06.2018) до першої їх зміни, а з 18.06.2019 будь-яка колізія між статутом ТОВ чи ТДВ і Законом про ТОВ вирішується на користь останнього, тобто Закону про ТОВ.  

Як часто буває, усі знали, усі чули, але не всі встигли. Що робити замовникові, якщо посеред торгів з’ясується, що статут переможця не відповідає вимогам Закону про ТОВ: укладати договір без огляду на можливі невідповідності чи відхиляти пропозицію й переходити до наступної?

Для початку пригадаємо, навіщо взагалі замовникові ознайомлюватися зі статутом учасника процедури закупівель. Щоб з’ясувати, чи має право учасник укласти майбутній договір про закупівлю, і якщо так, то хто і за яких умов може підписати договір від імені такого учасника. Жодні інші аспекти статуту учасника процедури закупівель не можуть вплинути на чинність майбутнього договору, тож замовника не стосуються і на процедуру закупівлі не впливають.

Питання про те, чи має право учасник укласти майбутній договір, визначається предметом його діяльності, що визначений у його статуті, і в цій сфері Закон про ТОВ нічого нового не запровадив.

Що стосується повноважень на укладення договору від імені ТОВ, то учасник, директорові якого статутом чи рішенням загальних зборів прямо довірено укладати договори на суму, не меншу за суму тендерної пропозиції цього учасника, хвилюватися немає про що: повноваження директора залишаться чинними, адже Закон про ТОВ жодним чином не відміняє раніше прийнятих рішень засновників.

У групу ризику потрапляють лише ті учасники у формі ТОВ чи ТДВ, статутом яких не встановлено чітких повноважень директора (виконавчого органу) на вчинення правочинів. До таких учасників може бути застосована ч. 2 ст. 44 Закону про ТОВ, відповідно до якої рішення про надання згоди на вчинення правочину, якщо вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 50 % вартості чистих активів товариства станом на кінець попереднього кварталу, приймають винятково загальні збори учасників. Припустімо, що саме такий учасник переміг в аукціоні, і в складі його тендерної пропозиції в наявності статут із повноваженнями директора «укладати договори від імені товариства відповідно до законодавства», протокол загальних зборів учасників про обрання директора та наказ про вступ на посаду. Чи має право замовник акцептувати пропозицію переможця аукціону за відсутності доказів того, що цінова пропозиція переможця не перевищує вже згадані 50 % чистих активів переможця за попередній квартал?

З повною версією даної статті ви можете ознайомитися в Журналі “Радник в сфері державних закупівель” № 7 (94) за липень 2019 року, 20–21.


📍Ще більше відповідей на питання закупівельників та поставчальників в журналах "Радник в сфері державних закупівель". Передплачуйте, щоб нічого не пропустити:


Передплатний індекс 89613

Також для передплатників працює безкоштовна гаряча телефонна лінія ☎️тел./факс: (044) 451-85-71 для консультацій з 16:00 до 17:30 з понеділка по четвер. Та за посиланням http://radnuk.com.ua/interactivervd/ Ви маєте можливість поставити питання спеціалістам редакції в будь-який час, на яке отримаєте відповідь