ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015radnuk.localкурс валют
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

24.06.2019

Останні події в сфері публічних закупівель


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Премія Zakupki.Кращі та Digital.Кращі


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Добірка новин за 20 червня


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

20.06.2019

По гарячих слідах моніторингу: коротко про основне.


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Чи має Організатор право вносити зміни останньої миті

Чи має право замовник вносити зміни до тендерної документації, припустимо, за 30 хвилин до завершення прийому пропозицій?

Здавалося б, звичайна ситуація, нічого особливого — майже на фінальному етапі закупівлі замовник розуміє, що тендерна документація чи оголошення в цілому потребують змін. Та зазвичай таке рішення тягне за собою безліч сумнівів щодо того, чи можна змінювати тендерну документацію, коли до завершення прийому пропозицій залишились лічені хвилини.

Відповідь однозначна — можна!

Відповідно до частини 2 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник має право внести зміни до тендерної документації:


з власної ініціативи;

у разі усунення порушень законодавства у галузі публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 7-1 цього Закону;

за результатами звернень;

на підставі рішення органу оскарження.

Однак слід пам’ятати про важливу деталь: у разі внесення змін до тендерної документації строк подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку прийому пропозицій залишалося не менше 7 календарних днів. Також не забудьте оформити таке рішення щодо продовження строку відповідним протоколом.

Фактично замовник може вносити необхідні зміни, але лише до завершення кінцевого строку подання тендерних пропозицій, встановлених ним самим в системі. Однак, якщо на момент змін до завершення кінцевого строку тендерних пропозицій залишається менше семи днів, замовник обов’язково продовжує строк подання тендерних пропозицій мінімум на 7 днів.

Приклад того, яким чином замовник змінює кінцевий строк подачі тендерних пропозицій на майданчику SmartTender:



Отже, зміни до тендерної документації, що вносяться замовником, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкового варіанту документації. Також замовник в окремому документі має оприлюднити перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.

Детальніше про внесення змін читайте у Журналі № 7 (94) за липень 2019.