ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015radnuk.localкурс валют
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

ЕСКО-тендери. Які приватні інвестори приймають участь?

Як ми вже раніше писали у журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 1 (76) за січень 2018 року, енергосервіс  – це комплекс заходів, які спрямовані на економію коштів за рахунок підвищення ефективності використання енергоресурсів. До таких заходів можна віднести все, від простої заміни лампочок на більш економні до зовнішнього утеплення стін тощо. Концепція енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ впроваджуються приватними  інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому, ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг. Замовник, зі свого боку, оплачує ці послуги не власним коштом, а виключно за рахунок економії енергоресурсів, досягнутої в результаті здійснення такими компаніями енергоефективних заходів.


Хто може оголошувати дану процедуру?

Замовниками у системі енергосервісу можуть бути установи, організації, заклади, які мають на балансі приміщення і платять рахунки за комунальні послуги – опалення, освітлення тощо.

Саме для замовників модель енергосервісу передбачає найбільше бонусів: не вкладаючи власні кошти, вони отримують суттєве скорочення своїх енерговитрат, а також продовження експлуатаційних строків.


Які приватні інвестори приймають участь ? Які міжнародні корпорації можуть приймати участь?

Енергосервісна компанія ESCO – Energy Service Company,  Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Державний секретаріат Швейцарії з економіки (The Swiss State Secretariat for Economic Affairs, SECO), Фонд Східна Європа (EEF), Світовий банк (World Bank), GIZ (Deutche Gesellschaft für Internationale Zusammenabeit).


Державне агентство з енергоефектівности та енергозбереження України агрегує гроші міжнародних донорів і забезпечує Україну фахівцями і цільовими грантами для впровадження енергозбереження та енергоефективності для населення (через ОСББ).


Яке співфінансування можливе?


  • Донорські кошти

  • Бюджетни кошти

  • Фінансування  за рахунок Учасника

Якщо Ви бажаєте провести ЕСКО-процедуру, то при створенні закупівлі Вам необхідно обрати з випадаючого списку “Відкриті торги із закупівлі енергосервісу”.

* примірний енергосервісний договір доступний за посиланням https://goo.gl/GkQ1vD


Переваги для Замовника

Економія коштів на комунальних виплатах.

Швидкий пошук постачальника на необхідні товари або виконавця на послуги, роботи.

Внесок в модернізацію будівлі або підприємства.

Поліпшення умов праці працівників установи.

Використання сучасного енергоефективного обладнання.


Переваги для Постачальника

Інвестиції з державною гарантією.

Зростання масштабів бізнесу внаслідок збільшення кількості клієнтів та кількості реалізованих проектів.

Довгострокове планування бізнес-процесів шляхом тривалої співпраці з державним Замовником.

Доступ до бази надійних клієнтів ProZorro.

Підвищення довіри клієнтів до компанії, яка надає послуги державі.