Лист Мінекономіки щодо договорів про закупівлю у сфері організації харчування у закладах освіти

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
(Мінекономіки)

вих № 3304-04/39136-06 від 29.07.2021

Органи державної влади,
органи місцевого самоврядування,
установи, організації, підприємства та
інші суб’єкти сфери публічних
закупівель

Щодо договорів про закупівлю у сфері організації харчування у закладах освіти

Міністерство економіки України з метою надання рекомендацій щодо укладання та виконання договорів про закупівлю товарів і послуг у сфері організації харчування у закладах освіти підготувало зразки договорів, які замовники можуть використовувати під час підготовки проєктів договорів для здійснення закупівель.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад визначає Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон).

У разі проведення тендеру, відповідно до пункту 8 частини другої статті 22 Закону, у тендерній документації мають зазначатися відомості щодо проєкту договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

У разі проведення спрощеної закупівлі, виходячи з вимог статті 10 Закону, проєкт договору про закупівлю має оприлюднюватися замовником разом з оголошення про її проведення.

Для забезпечення вчасної поставки якісної продукції та послуг замовнику під час складання проєкту договору доцільно передбачати вимоги щодо якості товарів або послуг та заходи, які мають вживатися у разі неналежного виконання зобов’язань за договором.

З метою надання допомоги замовникам Мінекономіки проаналізовано наявні в електронній системі закупівель договори та підготовлено зразки, які можуть бути використані замовниками під час підготовки проєктів договорів про закупівлю.

Так, наприклад, додаток 1 містить зразок договору для закупівлі послуги їдалень, додаток 2 – для продуктів харчування.

Звертаємо увагу, що на офіційному сайті Міністерства у розділі “Діяльність” рубрики “Публічні закупівлі” у підрубриках “ Консультації” (“Узагальнені відповіді”) і “Аналітика та методологія” розміщено лист Мінекономіки від 24.11.2020

№ 3304-04/6998706 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, що находиться за посиланням та методичні рекомендації щодо методології особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти доступні, затверджені наказом Мінекономіки від 30.10.2021 № 2208, що знаходиться за посиланням.

Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

Додаток 1 – Проект договору (зразок) послуги

Додаток 2 – Проект договору (зразок) товар