Є проведення спрощеної закупівлі безкінечним чи ні?

Тема: Інше

Суть питання: Доброго дня.Було оголошено багатолотову спрощену закупівлю по трьом лотам. По 1 лоту закупівля відбулась. По 2 і 3 не було пропозицій. Було подано вдруге оголошення по лотам які не відбулись.і знову закупівля не відбулась. Чи можна укласти прямі договори.чи знову оголошувати спрощену закупівлю?

Відповідь на запит 2412/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною вісімнадцятою статті 14 Закону спрощена закупівля автоматично відміняється електронною системою закупівель у разі відсутності пропозицій учасників для участі в ній. Спрощена закупівля може бути відмінена частково (за лотом).

Відповідно до пункту 1 частини сьомої статті 3 Закону придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

Отже, у разі якщо двічі відмінено спрощену закупівлю за однаковими лотами через відсутність учасників, замовник може здійснити закупівлю без застосування спрощеної закупівлі, шляхом укладення прямого договору. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель