Етична поведінка в публічних закупівлях: як виконати вимогу замовника?

Тема: Тендерна документація

Тема розширена: Відповідність учасника щодо політіки етичної поведінки

Суть питання: Щоб підтвердити відповідність своєї участі у тендері вимогам щодо етичної поведінки згідно листа №3301-04/47784-06 від 15.11.2019 року, учасник повинен подати документи, що підтверджують запровадження на підприємстві учасника політики щодо етичної поведінки під час публічних закупівель, добросовісної конкуренції. серед таких документів повинен знаходитись наказ підприємства – учасника щодо призначення уповноваженого працівника за контролем та дотримання заходів і політики етичної поведінки при участі у процедурах публічних закупівель, а також настанови (інструкція, програма) підприємства щодо виконання вказаної політики. Я, фізична особа -підприємець, веденням та участю у процедурах закупівель, займаюся особисто.
підкажіть, будь ласка, як я маю викласти у тендерній пропозиції дану вимогу Замовника.

Відповідь на запит 2758/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Виходячи зі змісту статті 22 Закону, вимоги встановлюються в тендерній документації самостійно замовником з дотриманням законодавства в цілому, а тендерна пропозиція подається замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Водночас згідно статті 24 цього Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

З огляду на викладене, щодо роз’яснення конкретної вимоги, яка встановлена у тендерній документації, слід звертатись безпосередньо до замовника.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України