- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Оприлюднення звіту при закупівлі до 50 тис. грн.

Питання від читача

— Добрий день! Згідно частини 3 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) у замовника виникла необіхдність укласти договір, вартість якого до 50 тис. грн. Згідно статті 10 Закону публікуємо звіт про договір, укладений без використання електронної сиситеми закупівель. Чи потрібно оприлюднювати звіт про виконання даного договору?

Відповідь експерта

— Добрий день!  У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена пунктом 1 статті 3 Закону, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. У свою чергу, виходячи зі змісту пункту 6 частини першої статті 1 Закону, договір про закупівлю укладається між замовником і учасником за результатами проведення результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі.

Ураховуючи викладене, звіт про виконання договору про закупівлю у разі закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 Закону саме щодо договорів про закупівлю у розумінні Закону, тобто укладених за результатом проведення однієї з процедур закупівель, передбачених статтею 13 Закону та спрощеної закупівлі.

Закон не містить вимог та обов’язку замовника щодо оприлюднення укладених додаткових угод до звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель. Також в листі Мінекономіки вих. № 3304-04/28729-06 від 05.05.2020 [1] по цьому питанню зазначено, що оскільки договір (або інший документ) який передбачає оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не є договором про закупівлю у розумінні Закону, вимоги статті 41 Закону на нього не розповсюджуються. Детальніше з даним листом ознайомтесь за посиланням [1].

Додатоково про звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.читайте на порталі RADNUK.COM.UA у таких публікаціях: