- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Виправлення в документах невідповідності щодо кваліфікаційного критерію, який не встановлювався

Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) встановлено, що замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Однак, чи відносити вимоги, встановлені в тендерній документації, які за своїм змістом схожі на вимоги щодо підтвердження відповідності учасника тому чи іншому кваліфікаційному критерію, проте розміщені в частині інших вимог, наприклад технічних, до вимог підтвердження відповідності учасника тому чи іншому кваліфікаційному критерію? Та чи повинен замовник надавати 24 години на виправлення невідповідностей, виявлених щодо виконання учасником цих вимог?

Відповімо на ці питання на практиці розгляду скарг Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

База Закону

Відповідно до частини 2 статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, один із яких: наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Згідно з частиною 16 статті 29 Закону, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та / або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та / або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та / або документах, зокрема тих, що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону.

Практика АМКУ

Рішення Колегії від 13.04.2021 № 7749-р/пк-пз, закупівля № UA-2021-02-08-008289-a

Обставини розгляду скарги. Колегією встановлено, що за умов тендерної документації співробітники охорони зобов’язані пройти відповідну підготовку Департаменту поліції охорони — професія охоронник, що підтверджується відповідним сертифікатом або ліцензією або свідоцтвом.

Виходячи зі змісту тендерної документації, ця вимога встановлена в частині вимог до технічних, якісних та кількісних характеристик. Також тендерною документацією не встановлено умов щодо підтвердження відповідності учасника кваліфікаційному критерію «наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід».

У складі тендерної пропозиції скаржника відсутній документ, що вимагався за вимогою вище.

Відповідно до абзацу 2 пункту 2 частини 1 статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

На цій підставі відхилено тендерну пропозицію скаржника.

Позиція Колегії. Колегія наголосила на наявності невідповідності в документах тендерної пропозиції скаржника, визначених частиною 16 статті 29 Закону, а замовник, не надавши скаржнику можливість виправити наведені невідповідності, порушив вимоги цієї норми та норми частини 9 статті 26 Закону.

Колегія також зауважила, що пропозиція скаржника була неправомірно відхилена з підстави абзацу 2 пункту 2 частини 1 статті 31 Закону, тобто неправильно вибрана підстава для відхилення.

Висновок

Враховуючи викладене та керуючись практикою Колегії за рішенням від 13.04.2021 № 7749-р/пк-пз, замовники не повинні одразу відхиляти тендерну пропозицію учасника у випадку наявності невідповідності в інформації чи документах щодо працівників, що вимагалися не в частині умов підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям, навіть якщо відповідний кваліфікаційний критерій не встановлено замовником, а надати 24 години на виправлення таких невідповідностей.

Скористайтеся в роботі зразком протоколу про розміщення повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей (24 години).

Читайте також публікації: