Таємницю поняття «компетентний орган» розкрито

Наталія Чабан
252
4 Липня 2021
Таємницю поняття «компетентний орган» розкрито
252
4 Липня 2021

Не викликає сумнівів, що перегляд зміни ціни в умовах коливань ринкової кон’юнктури залишається найактуальнішим питанням. І це зрозуміло, адже жоден переможець тендеру не бажає здійснювати свою господарську діяльність без прибутку або взагалі «у мінус». Однак не все так просто —  зміна ціни предмета закупівлі вимагає наявності документального підтвердження. Перелік тих установ, які б чітко були наділені такими «ексклюзивними правами», законодавчо не встановлено. Зазначене ускладнюється тим, що отримана інформація компетентних органів може різнитися. У кожній безвихідній ситуації є щонайменше два варіанти її вирішення. У цьому матеріалі ми розглянемо визначення поняття «компетентний орган» та законні шляхи вирішення даної ситуації, запропоновані Уповноваженим органом.

Сьогодення чітко демонструє постійну зміну цін на товари, послуги та роботи загалом у бік збільшення. При цьому на окремі групи товарів часто-густо ціни зростають мало не щодня. Усе було б не так складно, але ціна предмета закупівлі є однією з істотних умов договору про закупівлю, на зміну яких затверджено виключний перелік випадків.

Так, пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) чітко визначено: істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку: збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню...

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів

Публікації, корисні замовникам, що є розпорядниками чи одержувачами державних коштів