- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Особливості реєстрації на веб-порталі Data.gov.ua

Питання оприлюднення розпорядниками публічної інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних DATA.GOV.UA відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI редакція вже порушувала в матеріалах, розміщених у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на сторінках 11–13.

Нагадаємо, що на сьогодні розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. Однак останнім часом у багатьох розпорядників виникають проблеми з реєстрацією на веб-порталі відкритих даних та можливістю оприлюднювати необхідну інформацію. Тож з метою спрощення вашої роботи розглянемо основні моменти реєстрації.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 867 «Деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних» реєстрацію розпорядника інформації на порталі здійснює держатель порталу на підставі відповідної заяви про реєстрацію розпорядника інформації.

Заява про реєстрацію розпорядника інформації на порталі формується автоматично під час створення персонального електронного кабінету, після чого роздруковується та засвідчується підписом керівника і печаткою розпорядника інформації або електронним цифровим підписом керівника та електронною цифровою печаткою розпорядника інформації та надсилається держателеві порталу — Державному агентству з питань електронного урядування України.

Бланк заяви можна отримати під час реєстрації за допомогою завантаження із сайту http://data.gov.ua/. Для цього потрібно на головній сторінці в правому кутку згори натиснути на опцію «Персональний кабінет», далі натиснути на опцію «Зареєструватися» (див. рис. 1).

Рис. 1

Потім необхідно натиснути на опцію «Отримати форму заяви на реєстрацію розпорядника інформації» (див. рис. 2).

Рис. 2

У результаті вищеописаних дій ви завантажите собі форму заяви. Який вигляд має такий бланк документа (заява), ви можете переглянути нижче.

У самій формі заяви міститься також інформація про те, що для того, аби провести реєстрацію та надати відповідні права розпорядника інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, необхідно:

Після відправлення заяви про реєстрацію особистий кабінет має такий вигляд (див. рис. 3):

Рис. 3

При внесенні інформації на сайт під час реєстрації також необхідно звернути увагу, що e-mail та контактний телефон необхідно вказувати не замовника безпосередньо, а саме контактної особи, яка буде відповідальною за оприлюднення наборів даних.

Держатель порталу на підставі оформленої заяви про реєстрацію розпорядника інформації протягом трьох робочих днів з дня отримання такої заяви приймає рішення про реєстрацію та надання відповідних прав доступу розпорядникові інформації на порталі.

У разі коли дані, що містяться в заяві про реєстрацію розпорядника інформації, є неповними та/або суперечать законодавству, держатель порталу протягом трьох робочих днів з дня отримання такої заяви інформує відповідальну особу розпорядника інформації щодо необхідності усунення встановленої невідповідності та повторного подання заяви про реєстрацію розпорядника інформації.

Після того, як ви отримаєте права розпорядника інформації, персональний кабінет матиме такий вигляд (див. рис. 4):

Рис. 4

Далі для завантаження набору даних необхідно буде перейти за посиланням до особистого кабінету і там обрати вкладку «Додати набір даних», заповнити всі необхідні поля та натиснути кнопку «Створити». Якщо всі поля заповнено правильно, то буде створено паспорт набору даних. Якщо ж виникла помилка, то потрібно буде повернутися до етапу заповнення полів та перевірити коректність всіх введених даних.

Окрім того, отримання права розпорядника інформації супроводжується надісланням на вашу електронну адресу (вказану при реєстрації) Інструкції розпорядника інформації Єдиного державного порталу відкритих даних.

Тож, як бачимо, якщо слідувати всім вище переліченим діям, то ви безперешкодно отримаєте права розпорядника інформації та змогу публікувати свої річні плани на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних DATA.GOV.UA.


Нагадуємо, що питання оприлюднення розпорядниками публічної інформації на веб-порталі DATA.GOV.UA висвітлено у статті «Оприлюднення річного плану закупівель на власному веб-сайті: право чи обов’язок?» — випуск журналу № 12 (63) за грудень 2016 року, стор. 11–13.