Нові постачальники (виконавці) та зростання конкуренції на торгах: як факторинг допоможе державному замовнику?

Гліб Денисюк
173
30 Червня 2021
Нові постачальники (виконавці) та зростання конкуренції на торгах: як факторинг допоможе державному замовнику?
173
30 Червня 2021

Для початку розберемося, що ж таке факторинг? Це фінансовий інструмент, що дозволяє збільшити оборотний капітал компанії. Банк чи факторингова компанія виплачують гроші постачальнику до того, як це зробить покупець, щоб компенсувати неприйнятні строки оплати, які є особливо характерними для державних закупівель.

Фактично, постачальник обмінює майбутню виручку на моментальну виплату грошей, замовник отримує необхідні товари, послуги чи роботи, а банк (факторингова компанія) — комісію з виплати.

Завдяки прийнятій у 2020 році постанові Кабміну № 534 «Про затвердження державної програми стимулювання економіки» тепер послуга факторингу доступна і в публічних закупівлях.

Враховуючи, що за даними проведеного ДП «ПРОЗОРРО» опитування 60 % представників малого та середнього підприємництва (далі — МСП) назвали причиною відмови від участі в тендерах саме неприйнятні строки оплати (30 – 60 днів, але може бути і більше), факторинг є тим мостом, який здатний об’єднати державу й малий та середній бізнес.

Які переваги факторингу для замовників?

З найвагомішого: збільшується кількість потенційних постачальників та підвищується рівень конкуренції в тендерах. Післяплата часто перекриває малому та середньому бізнесу шлях до державних закупівель через нестачу в таких підприємств оборотного капіталу. Прибираючи цей бар’єр, замовник може отримати значно більше тендерних пропозицій та відчути зростання конкуренції на тендерах. Це, у свою чергу, дає можливість...

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів

Публікації, корисні замовникам, що є розпорядниками чи одержувачами державних коштів