- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Зміни до Закону щодо удосконалення процедур оплати інституційної акредитації, акредитації освітніх програм закладів вищої освіти

Урядом зареєстровано законопроєкт про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» [1] (далі – Закон) щодо удосконалення процедур оплати інституційної акредитації, акредитації освітніх програм закладів вищої освіти (далі – Законопроєкт).

Законопроєктом пропонується доповнити частину 5 статті 3 Закону пунктом 24, а саме:

Чинна редакція

Запропонована редакція

Стаття 3. Сфера застосування Закону

5. Дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:

23) роботи з будівництва (у тому числі супровідні цим роботам послуги) Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва (Київська область).

Обмеження, зазначені в пунктах 1 та 6 частини п’ятої цієї статті, не застосовуються, якщо закупівлі здійснюються на підставі норм Закону України «Про оборонні закупівлі».

Стаття 3. Сфера застосування Закону

5. Дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:

23) роботи з будівництва (у тому числі супровідні цим роботам послуги) Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва (Київська область);

24) послуги з акредитації освітніх програм, інституційної акредитації закладу вищої освіти, що надаються Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Обмеження, зазначені в пунктах 1 та 6 частини п’ятої цієї статті, не застосовуються, якщо закупівлі здійснюються на підставі норм Закону України «Про оборонні закупівлі».

Що таке послуги з акредитації освітніх програм?

Згідно зі статтями 19, 25 Закону України «Про вищу освіту» Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти є єдиним органом в Україні, що здійснює акредитацію освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти. Водночас відповідно до частини 6 статті 7 Закону України «Про вищу освіту» документ про вищу освіту видається закладом вищої освіти лише за акредитованою відповідно до цього Закону освітньою програмою. Отже, акредитація освітньої програми фактично є  обов’язковою умовою здійснення освітньої діяльності всіма закладами вищої освіти в Україні.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 22 Закону України «Про вищу освіту» акредитація освітніх програм надається закладам вищої освіти на платній основі. Вартість робіт з акредитації освітньої програми є фіксованою та визначеною у Положенні про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженому наказом МОН України від 11.07.2019  № 977. Цим же Положенням визначено і чіткий порядок проведення акредитацій освітніх програм, що робить процедуру акредитації та порядок і розміри оплати стандартними.

Враховуючи викладене, конкуренція сторін і пропозицій щодо укладення договорів про акредитацію освітніх програм відсутня.

«Зважаючи на значну кількість освітніх програм у закладах вищої освіти та наукових установах, застосування процедур законодавства про публічні закупівлі створює додаткове навантаження на заклади вищої освіти з організації публічних закупівель», — зазначається у пояснювальній записці до Законопроєкту.

Чекаємо на рішення Уряду щодо цього Законопроєкту. Залишайтеся з порталом RADNU [2]K.COM.UA [2] та дізнавайтеся першими про новини у сфері публічних закупівель!