Представництва чи філії можуть бути учасниками?

Наталія Геник
374
16 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Представництва чи філії можуть бути учасниками?
374
16 Липня 2020

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави й територіальної громади встановлює Закон України «Про публічні закупівлі» (у новій редакції Закону № 114-XI від 19.09.2019) (далі — Закон). Для чіткого визначення, чи можуть бути представництва чи філії учасниками процедур закупівлі / спрощених закупівель, необхідно проаналізувати норми законодавства.

Правові засади діяльності представництв та філій

Відповідно до вимог пункту 37 частини першої статті 1 Закону визначено, що учасник процедури закупівлі / спрощеної закупівлі (далі — учасник) — це фізична особа, фізична особа-підприємець чи юридична особа-резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію / пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Залежно від порядку створення, організаційно-правової форми правовий статус юридичних осіб та їхніх відокремлених підрозділів визначають Господарський, Цивільний кодекси України та інші спеціальні Закони.

Отже, згідно з вимогами частини шостої статті 55 Господарського кодексу України, суб’єкти господарювання, зазначені в пункті першому частини другої цієї статті, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи, а саме: господарські організації — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього кодексу, а також інші юридичні особи,...

Практика закупівель

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель