Видаткова накладна не містить номера договору: чи буде в такому разі досвід виконання аналогічного договору підтвердженим?

Володимир Маркович
1176
9 Грудня 2021
Видаткова накладна не містить номера договору: чи буде в такому разі досвід виконання аналогічного договору підтвердженим?
1176
9 Грудня 2021

Відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).

У цій статті розглянемо ситуацію, за якої на вищезазначену вимогу замовника видаткова накладна, яка міститься в тендерній пропозиції учасника, не містить номера. Чи буде в такому разі видаткова накладна оформлена належним чином? Чи підтверджує вона виконання договору?

Щоб відповісти на ці запитання, звернемося до законодавчих норм та практики Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Так, видаткова накладна, яка є документом, що підтверджує факт постачання товару, відноситься до первинних документів, адже згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинний документ — це документ, який містить відомості про господарську операцію.

Стаття 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначає, що первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити, якщо інше не передбачено окремими законодавчими актами України:

  • назву документа (форми);
  • дату складання;
  • назву підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
  • посади осіб,...
Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання