- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Сертифікат відповідності субпідрядника виданий цим самим субпідрядником? Не біда!

Рішення № 15919-р/пк-пз від 21.08.2020, оголошення № UA-2020-06-17-004890-b [1]

Підстава для відхилення

Учасник у складі тендерної пропозиції не надав відповідно до підпункту 3.4.4 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції тендерної документації» сертифікат відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу. Учасник надав сертифікат, виданий на субпідрядника, який той сам собі видав.

Позиція скаржника

Скаржник, зокрема, зазначає, що у складі пропозиції надав сертифікат відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу (файл «Сертифікат відповідності (5).pdf»), виданий TOB «Н», який буде залучено скаржником у разі перемоги в торгах як субпідрядника, про що надано відповідний лист про залучення субпідрядника («Лист про залучення субпідрядника.pdf»), оскільки роботи щодо капітального ремонту автодрезини будуть виконуватися субпідрядником. Крім того, скаржник акцентує увагу на тому, що документація не передбачала окремої вимоги щодо суб’єкта, яким та якому повинен бути виданий даний сертифікат.

Позиція замовника

ТОВ «К» у складі пропозиції надало сертифікат відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу (файл «Сертифікат відповідності (5).pdf»), виданий на субпідрядника TOB «Н». Згідно з абзацом 2 частини 3 статті 16 Закону учасник може залучати потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників / співвиконавців тільки для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним критеріям, таким як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід.

Наявність сертифіката відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу не є кваліфікаційним критерієм. Учасник повинен був надати сертифікат відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу, виданий саме на ТОВ «К».

Крім того, сертифікат відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу, виданий на субпідрядника TOB «Н», не відповідає вимогам чинного законодавства. Даний сертифікат субпідрядник видав сам собі. Такий документ видається акредитованим органом із сертифікації на спеціальному бланку.

Позиція Органу оскарження

Пунктом 3 розділу V документації передбачений сертифікат відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу. Додаток 6 документації містить «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕНЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА УМОВАМ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ».

Розділ 4 додатка 6 документації містить підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником: сертифікат відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу.

У складі пропозиції скаржника міститься, зокрема, лист про залучення субпідрядника (файл «Лист про залучення субпідрядника.pdf»), де міститься інформація про залучення субпідрядника — ТОВ «Н». Також у складі пропозиції скаржника міститься, зокрема, сертифікат відповідності з ремонту, модернізації спеціального самохідного рухомого складу (файл «Сертифікат відповідності.pdf»), виданий ТОВ «Н», який містить інформацію, зокрема, про назву емітента — ТОВ «Н».

Документація не містила окремих вимог щодо необхідності надання учасником у складі пропозиції сертифіката відповідності з ремонту, модернізацій спеціального самохідного рухомого складу, виданого саме на учасника. Враховуючи викладене, пропозиція скаржника була неправомірно відхилена замовником з наведеної вище підстави.

Укотре прослідковуємо, наскільки прискіпливим буває тлумачення встановлених вимог тендерної документації, та нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів замовникам [2]» ви маєте можливість завантажити для власного використання розроблену експертами журналу «Радник в сфері державних закупівель» тендерну документацію, зокрема й на електричну енергію!