- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Чи правомірне відхилення учасника за надання інформації про 1 працівника?

Оголошення № UA-2020-03-17-002679-b [1]. Рішення № № 8537-р/пк-пз від 04.05.2020 року

Вимога тендерної документації

Відповідно до пункту 5 додатку 1 Документації учасником надаються довідки на підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям, зокрема, про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для вчасного та якісного виконання поставки Товару, що є предметом даної закупівлі.

Позиція скаржника:
Скаржник зазначає, що відповідно до умов Документації учасник повинен вказати у довідці щонайменше двох працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. У складі Пропозиції Переможця міститься, зокрема, довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, в якій зазначена інформація лише щодо однієї особи (працівника), що не відповідає умовам Документації в цій частині.

Позиція органу оскарження:
Документація не містить окремих вимог до переліку та кількості працівників, тому Переможець не порушив умови Документації в цій частині, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.

Коментар редакції:
Враховуючи вищевикладене, можемо дійти висновку, що замовник має передбачити в тендерній документації конкретну вимогу щодо кількості працівників у разі наявності такої потреби, наприклад:

«Учасник має надати інформацію про наявність не менше 2-х працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід». Встановивши вимогу у вигляді наведеному вище замовник зможе відхилити тендерну пропозицію учасника на підставі абз 1 п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону, а саме: учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.