Закупівля без затверджених бюджетних асигнувань: коли це можливо?

Наталія Чабан
3477
1 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Закупівля без затверджених бюджетних асигнувань: коли це можливо?
3477
1 Жовтня 2020

Замовники здійснюють закупівлі відповідно до річного плану, тобто основними показниками для планування закупівель є потреба в придбанні певних товарів, робіт та послуг на бюджетний рік і розмір бюджетних асигнувань, затверджених на їх придбання. Водночас зобов’язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань, не вважаються бюджетними зобов’язаннями, не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів та є порушенням бюджетного законодавства. Отже, чи можливо замовнику забезпечити фактичну потребу у здійсненні закупівлі без відповідних бюджетних асигнувань на момент проведення процедури закупівлі / закупівлі? Чи дозволяється укладання сторонами договору про закупівлю без затверджених асигнувань із зазначенням певних умов та чи не вважатиметься це порушенням? Пропонуємо розглянути офіційну консультацію Мінекономіки з цього питання.

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисом.

Статтею 23 Бюджетного кодексу України передбачено, що будь-які бюджетні зобов’язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.

Водночас Закон України «Про публічні закупівлі» не містить обмежень чи прямої заборони щодо організації проведення закупівель до моменту набрання чинності Закону про Державний бюджет України, затвердження або внесення змін до кошторису, плану використання бюджетних коштів. Отже, чи можливо замовнику (суб’єкту, що фінансується з державного або місцевого...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель